Ubisoft wyda 4 duże gry w najbliższych miesiącach. Jedna z nich bazuje na uniwersum Star Wars?

Ubisoft Assassin's Creed Mirage Xdefiant Skull and Bones Avatar Frontiers of Pandora

W ostatnim czasie wielu wydawców dzieli się swoimi raportami finansowymi. Mogliśmy już przeczytać, że Activision Blizzard zarobił więcej z PC niż z konsol, natomiast od From Software wiemy, że na Elden Ring: Shadow of the Erdtree jeszcze poczekamy. Tym razem jednak swoim sprawozdaniem i planami na kolejny okres podatkowy podzielił się Ubisoft, a wynika z nich, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy otrzymamy 4 duże produkcje, w tym prawdopodobnie grę z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

4 duże gry w planach Ubisoftu na bieżący rok podatkowy, w tym być może coś z uniwersum Star Wars

Ubisoft says it will release Assassins' Creed Mirage, Skull and Bones, Avatar, and "another large game" by the end of the fiscal year.

Could be Star Wars. I've heard development has been going well and the company is eager to get it out asap. pic.twitter.com/a5a3UMMkac

— AmericanTruckSongs9 (@ethangach) May 16, 2023

Ubisoft says it will release Assassins' Creed Mirage, Skull and Bones, Avatar, and "another large game" by the end of the fiscal year.

Could be Star Wars. I've heard development has been going well and the company is eager to get it out asap. pic.twitter.com/a5a3UMMkac

— AmericanTruckSongs9 (@ethangach) May 16, 2023

Pierwszą z zapowiedzianych dużych gier, które Ubisoft przygotował na najbliższy okres fiskalny, kończący się 31 marca 2024 roku, jest Assassin’s Creed: Mirage. Wczoraj ukazał się duży przeciek dotyczący szczegółów produkcji od naprawdę wiarygodnego źródła. Według informacji insidera historia Basima ukaże się 12 października 2023 roku. Jest to niewątpliwie największa produkcja, jaką szykuje francuski wydawca, tym bardziej nie może dziwić fakt, że Ubisoft chce zwiększyć liczbę osób pracujących nad serią Assassin’s Creed o 40%.

Kolejną grą, o jakiej możemy przeczytać w raporcie, jest Avatar: Frontiers of Pandora. Na koniec marca mogliśmy przeczytać o możliwych szczegółach dotyczących rozgrywki. Dodatkowo sprawozdanie finansowe informuje także o Skull and Bones, którego premiera była wielokrotnie przekładana, jednak wydaje się, że wszystko w końcu zmierza w dobrym kierunku, a piracką przygodę otrzymamy w ciągu najbliższych 12 miesięcy, zgodnie z zestawieniem Ubisoftu na najbliższy rok fiskalny.

Dodatkowo studio pracuje nad takimi produkcjami jak Rainbow Six Mobile, bardzo dobrze przyjęty przez graczy FPS — XDefiant, który zgodnie z zapowiedziami ma być stale rozwijany, ale także The Crew Motorfest, który zabierze graczy na Hawaje.

Niewątpliwie z całego tego zestawienia najciekawiej prezentuje się tajemniczy zapis „inna duża gra”. Choć jest to dość lakoniczne stwierdzenie, to według dziennikarza Kotaku, może chodzić o produkcję z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Warto zauważyć, że może być coś na rzeczy, tym bardziej że szwedzki oddział Ubisoftu szuka aktualnie pracowników na Linkedin, którzy mają się zająć projektem dotyczącym Star Wars. Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu — studio współpracuje z Disneyem oraz Lucasfilm Games nad dużą grą z otwartym światem.

Zobacz też: Najlepsze tablety do gier

Na prezentacje oraz ewentualne zapowiedzi poszczególnych produkcji pozostaje nam czekać do Ubisoft Forward Live, które ma odbyć się 12 czerwca 2023 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.