Jeden z twórców GTA zablokowany przez Rockstar. Poszło o wideo z prototypem gry

GTA 5

O tym, że twórcy i wydawcy serii Grand Theft Auto nie lubią modów, wiedzą wszyscy. Nie lubią też żadnego ruszania ich własności intelektualnej przez fanów, czy samych pracowników, jeżeli ci nie otrzymają zielonego światła. W ten sposób swoje filmy na YouTube stracił Mike Dailly – twórca oryginalnego GTA, który chciał zaprezentować wygląd prototypowych wersji gry.

REKLAMA

Wideo z prototypem GTA zablokowane przez Rockstar

Found them using Wayback machine pic.twitter.com/LK3EkS9RSm

— Zorklis (@Zorklis) August 21, 2022

Found them using Wayback machine pic.twitter.com/LK3EkS9RSm

— Zorklis (@Zorklis) August 21, 2022

Mike Dailly to jeden z założycieli studia DMA Design (znanego dziś jako Rockstar North), który odpowiada za początki serii Grand Theft Auto. Postać ta jest utożsamiana z ojcem oryginalnej odsłony serii, której prototypy chciał ostatnio pokazać na swoim kanale w serwisie YouTube. To jednak nie spodobało się Rockstarowi, przez co twórca otrzymał blokadę na tego rodzaju publikację.

Zobacz też: Najlepsze soundbary do telewizora

Jeden z użytkowników Twittera dał radę „odkopać” miniaturki filmików umieszczonych na kanale przy pomocy WaybackMachine. Całość wywołała dyskusję na temat tego, komu oberwie się w następnej kolejności. Uczestnicy wątku zwracają uwagę, że najpierw byli to moderzy, teraz Rockstarowi i Take-Two podpadł sam twórca serii. Oby w kolejce nie czekali gracze.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!