Przedstawiciel CD Projekt RED chwali sobie niezależność od PlayStation i Xboxa

cyberpunk 2077 cd projekt red

Nie milkną echa wczorajszych doniesień o potencjalnej zmianie strategii Xboxa, który ma zacząć wydawać swoje gry na innych platformach. Fakt ten rezonuje nie tylko na graczy, ale najwidoczniej także na inne firmy działające w branży growej. Do całej sprawy odniósł się Michał Nowakowski z CD Projekt RED.

CD Projekt RED ceni sobie swoją niezależność i możliwość wydawania gier na wszystkich platformach

Michał Nowakowski, czyli aktualny szef CD Projekt RED przekazał w najnowszym spisie na Twitterze/X, że bardzo ceni sobie fakt wydawania gier na różne platformy. Jednocześnie podkreślił on, że rodzima firma pozostanie niezależna i model dystrybucji gier na wielu platformach pozostanie niezachwiany.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wszystkie te dzisiejsze plotki i pogawędki o ekskluzywności lub jej braku sprawiają, że jestem szczęśliwy, że to nie mój problem. Gry CDPR są i nadal będą niezależne od platformy. Cieszymy się, że gracie w gry, które stworzyliśmy. Wybór placu zabaw należy do Was.

Michał Nowakowski

Tego rodzaju stanowisko można odebrać, jako wyjątkowo dobry prognostyk dla wszystkich, którzy obawiali się potencjalnej ekskluzywności przyszłych gier CD Projekt RED. Nie jest to też pierwszy tego rodzaju komunikat od przedstawicieli „Redów”; jeszcze w grudniu otrzymaliśmy potwierdzenie, że studio nie jest zainteresowane żadnym przejęciem przez większego wydawcę.

Oznacza to, że obecność nowych gier z serii Wiedźmin czy Cyberpunk Orion na topowych platformach nie jest niczym zagrożona. Posiadacze PlayStation, Xboxów, pecetów nie muszą się wiec obawiać wykluczenia ze względu na producenta konsol lub sprzętów.

Źródło: Twitter/X: Michał Nowakowski

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.