Starfield ma trafić na PS5! Microsoft może niebawem ogłosić nowe plany wydawnicze

Starfield na PS5

Temat wydawania gier Xbox Game Studios na konsolach innych niż Xbox przewija się od kilku tygodni przez liczne portale branżowe. Ostatnio dosyć głośno mówiło się w tym kontekście przede wszystkim o Hi-Fi Rush, które ma być bliskie wydania na PS5 i Nintendo Switch. Najnowsze doniesienia wskazują, że nie tylko produkcja Tango Gameworks trafi na inne ekosystemy, niż konsole od Microsoftu.

Microsoft ma przygotować się do ogłoszenia zupełnie nowej strategii wydawniczej. W jej ramach Starfield może trafić na PS5

Według informacji przekazanych przez Jeza Cordena Microsoft ma niebawem ogłosić zmiany swojej strategii wydawniczej. Korporacja zamierza bowiem dostarczać swoje pozycje na platformach innych niż Xbox i PC.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Corden twierdzi, że jest to decyzja czysto finansowa, bo według obecnych analiz gigant z Redmond może nie zarobić odpowiednio dużo na obecnych strategiach. Dzięki udostępnianiu swoich gier na innych konsolach firma chce po prostu zyskać środki na dalszy rozwój Xboxa.

DLA JASNOŚCI. Mówię, że multiplatformowe gry od Xboxa nadchodzą, a nie, że „Sarah Bond to ogłosi”. Byłoby to fatalne, gdyby Sarah wzięła na siebie odpowiedzialność za to, bo to niepowodzenie projektów Xboxa, w które nie była nawet częściowo zaangażowana od 2012 roku. Microsoft zasadniczo zdecydował, że przy obecnej strategii nie zarobi wystarczających pieniędzy. Chcą zbudować zdrowsze marże i przepływy pieniężne, korzystając z bazy instalacyjnej Sony, a następnie znowu inwestować w rozwój ekosystemy Xbox, dzięki tym środkom.

Jez Corden

W tym kontekście równie ciekawe doniesienia przekazuje redakcja XboxEra. Według ich źródeł Microsoft miał już nawet zdecydować się na zakup deviktów PS5 i zająć się portowaniem swoich gier.

Starfield
Starfield

Co ciekawe, Starfield na konsolach Sony ma pojawić się po premierze DLC Shattered Space na Xboxach i PC. Owo rozszerzenie ma trafić do sprzedaży już w tym roku, co pozwala sugerować, że kwestia debiutu kosmicznego RPG-a na konsolach Sony to kwestia kilkunastu miesięcy.

Źródła, na które powołują się dziennikarze XboxEra twierdzą, że ogłoszenie nowej strategi publikacyjnej Microsoftu ma nastąpić już w tym miesiącu. Kiedy dokładnie? Tego nie wiadomo, jednak jeśli wszystkie te doniesienia okażą się prawdziwe, to będziemy świadkami nie lada przetasowania w całej branży. Myślicie, że takie działania ze strony producenta Xboxów mają sens? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: XboxEra, Twitter/X: Jez Corden

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.