Microsoft stawi się na przesłuchaniu przed organami UE w sprawie przejęcia Activision Blizzard

Kwestia przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft wciąż pozostaje otwarta, a amerykańska korporacja od przeszło roku robi wszystko, co w jej mocy, aby doprowadzić tę sprawę do końca. Oczywiście nie jest to takie łatwe, bo transakcji tej przyglądają się organy regulacyjne z całego świata; niektóre z nich, jak chociażby amerykańskie FTC, brytyjskie CMA czy KE otwarcie zgłaszają swoje obiekcje i zastrzeżenia. W związku z tym w przyszłym tygodniu prawnicy Microsoftu staną przed przedstawicielami Komisji Europejskiej, aby bronić tego zakupu.

Microsoft pod koniec lutego będzie bronił przed KE przejęcia Activision Blizzard; na spotkaniu może pojawić się także przedstawicielstwo Sony

Microsoft
Microsoft

Według Reutersa 21 lutego 2023 roku Microsoft stanie przed unijnymi urzędnikami antymonopolowymi, aby podczas specjalnego przesłuchania bronić transakcji przejęcia Activision Blizzard. Co ciekawe, to sam gigant z Redmond poprosił o taki rodzaj spotkania, a ma być to efekt wysłanego przez KE ostrzeżenia antymonopolowego.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Interesujące w tej sprawie są także doniesienia FOSS Patents, według których bardzo możliwe jest, iż na spotkaniu pojawią się także przedstawiciele Sony, a całość będzie mieć charakter rozprawy sądowej. Wówczas oczywiste zdaje się, iż japońska korporacja będzie próbowała za wszelką cenę zablokować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. W tej kwestii zastanawiać może, czy śladem producenta PlayStation pójdą Nvidia oraz Google; w końcu obie firmy jakiś czas temu również zgłosiły swoje obawy względem tej transakcji.

Przeczytaj też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł — najlepsze modele

Spotkanie to nie będzie miało charakteru publicznego, więc pojawią się na nim tylko zainteresowane strony, oraz osoby, które wcześniej zgłoszą taką chęć i uargumentują powody, dla których również powinni wziąć udział w przesłuchaniu. FOSS Patents zwraca także uwagę, że decyzja europejskich urzędników nie zostanie ogłoszona natychmiast, choć zespół zajmujący się tą sprawą może na końcu przedstawić swoje zalecenia, które ułatwiłyby pozytywne domknięcie transakcji.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.