Microsoft stawi się na przesłuchaniu przed organami UE w sprawie przejęcia Activision Blizzard

activision blizzard microsoft

Kwestia przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft wciąż pozostaje otwarta, a amerykańska korporacja od przeszło roku robi wszystko, co w jej mocy, aby doprowadzić tę sprawę do końca. Oczywiście nie jest to takie łatwe, bo transakcji tej przyglądają się organy regulacyjne z całego świata; niektóre z nich, jak chociażby amerykańskie FTC, brytyjskie CMA czy KE otwarcie zgłaszają swoje obiekcje i zastrzeżenia. W związku z tym w przyszłym tygodniu prawnicy Microsoftu staną przed przedstawicielami Komisji Europejskiej, aby bronić tego zakupu.

REKLAMA

Microsoft pod koniec lutego będzie bronił przed KE przejęcia Activision Blizzard; na spotkaniu może pojawić się także przedstawicielstwo Sony

Microsoft
Microsoft

Według Reutersa 21 lutego 2023 roku Microsoft stanie przed unijnymi urzędnikami antymonopolowymi, aby podczas specjalnego przesłuchania bronić transakcji przejęcia Activision Blizzard. Co ciekawe, to sam gigant z Redmond poprosił o taki rodzaj spotkania, a ma być to efekt wysłanego przez KE ostrzeżenia antymonopolowego.

Interesujące w tej sprawie są także doniesienia FOSS Patents, według których bardzo możliwe jest, iż na spotkaniu pojawią się także przedstawiciele Sony, a całość będzie mieć charakter rozprawy sądowej. Wówczas oczywiste zdaje się, iż japońska korporacja będzie próbowała za wszelką cenę zablokować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. W tej kwestii zastanawiać może, czy śladem producenta PlayStation pójdą Nvidia oraz Google; w końcu obie firmy jakiś czas temu również zgłosiły swoje obawy względem tej transakcji.

Przeczytaj też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł — najlepsze modele

Spotkanie to nie będzie miało charakteru publicznego, więc pojawią się na nim tylko zainteresowane strony, oraz osoby, które wcześniej zgłoszą taką chęć i uargumentują powody, dla których również powinni wziąć udział w przesłuchaniu. FOSS Patents zwraca także uwagę, że decyzja europejskich urzędników nie zostanie ogłoszona natychmiast, choć zespół zajmujący się tą sprawą może na końcu przedstawić swoje zalecenia, które ułatwiłyby pozytywne domknięcie transakcji.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!