Ostrzeżenie antymonopolowe UE w sprawie Activision Blizzard. Microsoft jest jednak pewny swego

Microsoft siedziba

Wcześniejsze doniesienia okazały się prawdziwe i teraz wiemy już, że UE oficjalnie wysłała Microsoftowi ostrzeżenie antymonopolowe w kwestii przejęcia Activision Blizzard. Gigant z Redmond wydaje się jednak zakładać, że nie stanie to na przeszkodzie w celu finalizacji całej transakcji. Ta jest warta aż 69 miliardów dolarów.

REKLAMA

Unia Europejska wysłała Microsoftowi ostrzeżenie antymonopolowe w kwestii przejęcia Activision Blizzard

Xbox + Activision Blizzard
Xbox + Activision Blizzard

Jak donosi Politico, Unia Europejska oficjalnie wystosowała ostrzeżenie antymonopolowe w kwestii przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Właśnie ważą się losy wartej 69 miliardów dolarów umowy, ale mimo to gigant z Redmond sprawia wrażenie bycia pewnym swego.

Rzecznik Microsoftu przekazał mediom, że firma uważnie słucha obaw Komisji Europejskiej i jest przekonana, że może je rozwiązać. Nie znamy oficjalnej treści ostrzeżenia wystosowanego przez UE, ale wcześniej organy regulacyjne wyrażały obawy, że zatwierdzenie transakcji może zaburzyć zdolności Sony do uczciwego konkurowania na rynku z „Zielonymi”.

Zobacz też: Karta graficzna do 1000 zł – jaką kupić?

Microsoft ma problem ze sfinalizowaniem zakupu Activision Blizzard nie tylko w Europie. Gigant technologiczny nadal musi uzyskać jeszcze zgodę brytyjskiej oraz amerykańskiej organizacji antymonopolowej.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!