Ostrzeżenie antymonopolowe UE w sprawie Activision Blizzard. Microsoft jest jednak pewny swego

Wcześniejsze doniesienia okazały się prawdziwe i teraz wiemy już, że UE oficjalnie wysłała Microsoftowi ostrzeżenie antymonopolowe w kwestii przejęcia Activision Blizzard. Gigant z Redmond wydaje się jednak zakładać, że nie stanie to na przeszkodzie w celu finalizacji całej transakcji. Ta jest warta aż 69 miliardów dolarów.

Unia Europejska wysłała Microsoftowi ostrzeżenie antymonopolowe w kwestii przejęcia Activision Blizzard

Xbox + Activision Blizzard
Xbox + Activision Blizzard

Jak donosi Politico, Unia Europejska oficjalnie wystosowała ostrzeżenie antymonopolowe w kwestii przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Właśnie ważą się losy wartej 69 miliardów dolarów umowy, ale mimo to gigant z Redmond sprawia wrażenie bycia pewnym swego.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Rzecznik Microsoftu przekazał mediom, że firma uważnie słucha obaw Komisji Europejskiej i jest przekonana, że może je rozwiązać. Nie znamy oficjalnej treści ostrzeżenia wystosowanego przez UE, ale wcześniej organy regulacyjne wyrażały obawy, że zatwierdzenie transakcji może zaburzyć zdolności Sony do uczciwego konkurowania na rynku z „Zielonymi”.

Zobacz też: Karta graficzna do 1000 zł – jaką kupić?

Microsoft ma problem ze sfinalizowaniem zakupu Activision Blizzard nie tylko w Europie. Gigant technologiczny nadal musi uzyskać jeszcze zgodę brytyjskiej oraz amerykańskiej organizacji antymonopolowej.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.