FTC może odwołać się od decyzji amerykańskiego sądu ws. przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Microsoft FTC

Wczorajsza decyzja amerykańskiego sądu, zgodnie z którą odrzucony został wniosek FTC o tymczasowe zablokowanie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft to bez wątpienia jedno z ważniejszych wydarzeń w ostatnim czasie. Orzeczenie to było na tyle znamienne, że skłoniło nawet brytyjskie CMA do zmiany swojego podejścia i rzekomo urząd jest już wstępnie dogadany z producentem Xboxów. Możliwe jednak, że amerykański regulator nie powiedział w tej sprawie ostatniego zdania i już niedługo może złożyć odwołanie od tej decyzji.

FTC rozważa apelacje od wyroku sądu ws. zablokowania przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Jak wskazuje serwis Bloomberg amerykańska komisja FTC skłania się ku odwołaniu od orzeczenia sądu federalnego w sprawie tymczasowego zablokowania przejęcia Activision Blizzard. Dziennikarze Leah Nylen i Malathi Nayak, którzy powołują się na anonimowe źródło, wskazują, że decyzja nie została ostatecznie podjęta, lecz jeśli organ zdecyduje się apelować, to stosowne pismo zostanie przedłożone jeszcze dziś.

Oznacza to, że na ten moment sprawa jest rozwojowa i amerykański regulator może odstąpić od takiego zamiaru. Jednocześnie profesor Romebrt Lande z Uniwersytetu w Baltimore zapytany o komentarz stwierdził, że sędzia Jacqueline Scott Corley, która wydała wyrok odrzucający wniosek FTC była „zbyt surowa”.

Microsoft
Microsoft

Podkreślił on, że w trakcie procesu zadaniem FTC było jedynie wskazanie, że transakcja „może” negatywnie wpłynąć na konkurencje, a niekoniecznie udowadniać, że faktycznie tak będzie.

Przeczytaj też: Kody do The Sims 3

Kup Xbox Series X

Na ten moment FTC nie skomentowało tych doniesień; również Microsoft odmówił komentarza, odnosząc się jednocześnie do swoich wcześniejszych oświadczeń, w tych podkreślał on, że jest wdzięczny sądowi z San Francisco za „szybką i dokładną decyzję”. Możliwe więc, że w najbliższych godzinach pojawią się zupełnie nowe doniesienia w całej tej sprawie, a wtedy na pewno o nich napiszemy!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.