Gracz przedłużył subskrypcję PS Plus do 2050 roku! 27 lat abonamentu za półdarmo

PS Plus

PS Plus ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Pewną przeszkodą w cieszeniu się najwyższym planem subskrypcji w Polsce jest cena, która wynosi 70 zł za miesiąc lub 480 zł za rok. W innych regionach abonament jest jednak tańszy, co zostało wykorzystane przez pewnego gracza, który wykupił go do 2050 roku.

PS Plus do 2050 roku za 1836 zł? Wystarczyło skorzystać z tureckiego PS Store

PS Plus abonament do 2050 roku
PS Plus Premium do 2050 roku. Źródło: Reddit

Turcja boryka się ostatnio z poważnymi problemami gospodarczymi, co ma swoje odbicie w cenach tamtejszego PS Store. Z punktu widzenia polskiego gracza ustalone tam kwoty wydają się tam absurdalnie niskie, zwłaszcza że gry w naszym kraju kosztują niemal zawsze tyle, co w USA i Europie Zachodniej.

I to właśnie dzięki regionalnym cenom pewien gracz przedłużył PS Plus Premium do 2050 roku za… 68 zł rocznie. Na tyle złotówek wymienimy bowiem 480 lir, które trzeba zapłacić za 12 miesięcy abonamentu w Turcji.

Całość kosztowała więc zaledwie około 1836 zł. Dla porównania w Polsce moglibyśmy za to wykupić jakieś 3,8 roku subskrypcji.

A jeżeli chcielibyśmy mieć ją aż do 2050 roku, musielibyśmy liczyć się z wydatkiem rzędu 12960 zł. Różnica jest więc kolosalna i wynosi bagatela ponad 11100 zł.

Pamiętajmy jednak, że Turcy zarabiają statystycznie 1800 zł w porównaniu do około 7335 zł w Polsce. Oczywiście to jedynie wyliczenia średniej, które z drugiej strony dobrze rzutują na kontrast w ekonomiach obydwu krajów.

Zobacz też: Gry podobne do Wiedza to Potęga

Kup PlayStation 5

Poza tym nikt z nas raczej nie chciałby się zamienić miejscami z obywatelami Turcji tylko po to, aby płacić mniej za gry oraz abonamenty. Przypomnijmy bowiem, że inflacja w tym państwie wynosi według oficjalnych danych niemal 40%.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.