PS Plus dostępny na zupełnie nowych urządzeniach? Sony może pójść w ślady Xbox Game Pass i Microsoftu

PS Plus

Aktualnie spora część branży growej dokonuje dość poważnego zwrotu ku usługom subskrypcyjnym, starając się zapewnić je jak największym grupom odbiorców. Prym zdaje się wieść w tym Microsoft z Xbox Game Pass, który stara się dostarczać swój abonament na jak największą liczbę urządzeń. Nowe informacje wskazują, że Sony nie zamierza zostawać z tyłu i także spogląda coraz chętniej na nowe urządzenia.

Sony może udostępnić abonament PS Plus na zupełnie nowych urządzeniach

Z dokumentów ujawnionych przy okazji ataku hakerskiego na Insomniac Games wychodzi, że Sony w stosunkowo niedalekiej przyszłości może zaoferować usługę PS Plus na zupełnie nowych urządzeniach. W planach japońskiej korporacji jest wprowadzenie swojego abonamentu na PC, telewizory z funkcją Smart oraz przeglądarki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dokument wspomina dokładnie o takich platformach jak Android TV, Fire TV, Windows, macOS, a także na telefonach z Androidem i iOS.

Biorąc pod uwagę ten fakt, można zakładać, że producent PlayStation zamierza potencjalnie nowym graczom oferować swoją usługę poprzez streaming. W końcu od niedawna posiadacze PS Plus Premium mogą korzystać z funkcji sprawdzenia niektórych pozycji bez potrzeby odpalania ich natywnie na PS5.

Przeczytaj też: Smartfon do 4000 zł

Brzmi to dość nietypowo, głównie ze względu na dotychczasowe podejście Sony do udostępniania swoich treści poza konsolami PlayStation. Możliwe jednak, że nowa sytuacja wymaga od korporacji dostosowania się do nowych standardów, które zapanowały w branży. Pytanie tylko, czy plany te rzeczywiście się ziszczą. Jeśli tak, to na pewno będzie ciekawie.

Źródło: FunkyClam

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.