Rewelacyjna gra opuszcza PS Plus Extra i Premium! Pogrom w abonamencie od Sony

PS Plus

Maj 2024 roku zdecydowanie nie należy do najlepszych miesięcy w historii PS Plus Extra i Premium. Do tej pory dowiedzieliśmy się, że z usługi zniknie łącznie 34 tytuły, ale widocznie japońskie przedsiębiorstwo nie zakończyło planowanych porządków. Najnowsze informacje potwierdzają, że z zestawieniem żegna się jeszcze jedna, bardzo ciepło przyjęta gra.

PS Plus Extra i Premium z kolejną usuwaną grą w maju 2024

Zwiastun Teardown

Niestety, ale tym razem mowa o bardzo ciepło przyjętym przez wielu graczy Teardown, a więc swoistym symulatorze siania zniszczenia z bardzo realistyczną symulacją fizyki. Sytuacja jest o tyle nieciekawa, iż mowa o grze, która w usłudze zabawiła niewiele ponad pół roku, co dla wielu osób było zbyt krótkim okresem, aby w ogóle sprawdzić, czym w ogóle jest ta pozycja.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dokładana data usunięcia to 21 maja 2024 roku, a więc każdy zainteresowany ma niewiele ponad tydzień, aby przetestować Teardown i ocenić, czy akurat ten tytuł wart jest ewentualnego zakupu. Pełna lista gier, które w maju 2024 roku opuszczą PS Plus Extra i Premium wygląda następująco:

 1. Teardown (PS5)
 2. Darksiders: Warmastered Edition (PS4)
 3. Darksiders 2: Deathinitive Edition (PS4)
 4. Darksiders Genesis (PS4)
 5. Darksiders 3 (PS4)
 6. MX vs. ATV Legends (PS4/PS5)
 7. Elex 2 (PS4/PS5)
 8. Wreckfest (PS4/PS5)
 9. Kingdoms of Amalur (PS4)
 10. Horizon: Zero Dawn (PS4)
 11. Abzu (PS4);
 12. ADR1FT (PS4);
 13. The Artful Escape (PS5/PS4);
 14. Ashen (PS4):
 15. ADR1FT (PS4);
 16. Last Stop (PS5/PS4);
 17. I Am Dead (PS5/PS4)
 18. Absolver: Downfall (PS4)
 19. My Friend Pedro (PS4)
 20. The Messenger (PS4)
 21. Jotun: Valhalla Edition (PS4)
 22. Sundered: Eldricht Edition (PS4)
 23. World of Final Fantasy (PS4)
 24. This is the Police (PS4)
 25. This is the Police 2 (PS4)
 26. Elex (PS4)
 27. Monster Jam Steel Titans 2 (PS4)
 28. MINIT (PS4)
 29. Observation (PS4)
 30. Final Fantasy XV ROYAL EDITION (PS4)
 31. Final Fantasy VII (PS4)
 32. Final Fantasy VIII Remastered (PS4)
 33. Final Fantasy IX (PS4)
 34. Final Fantasy X/X-2 HD Remaster (PS4)
 35. Final Fantasy XII The Zodiac Age (PS4)

Nie ma co ukrywać, są to tragiczne wieści, zwłaszcza że nie tylko Teardown cieszył się wśród graczy sporą popularnością, dając sporo frajdy. Usunięcie aż 35 gier sprawi, że zdecydowana większość osób opłacających PS Plus Extra i Premium odczuje te zmiany na własnej skórze.

Warto mieć nadzieję, że Sony w najbliższym czasie uraczy nas szeregiem innych, ale równie ciekawych pozycji, które zasilą bibliotekę ich abonamentów. W końcu tak drastyczne ograniczenie zasobności dostępnych gier raczej nie spotka się aprobatą społeczności.

Źródło: Push Square

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.