Złe wieści! Z PS Plus Extra i Premium zniknie dodatkowe 9 świetnych gier – Sony usunie łącznie 34 tytuły

PS Plus

Sony ostatnio nie ma najlepszej passy, a przynajmniej jeśli chodzi o relacje z graczami, którzy korzystają z ich usług i gier. Poza ostatnią aferą związaną z Helldivers 2 (z której to gracze wyszli zwycięsko) firma ostatnio ogłosiła, że z abonamentu PS Plus Extra/Premium zniknie Horizon Zero Dawn. Okazuje się, że to nie jedyna taka negatywna wiadomość, bo z wyższych wariantów usługi zniknie niebawem aż 9 kolejnych gier.

Z PS Plus Extra w maju 2024 zniknie łącznie 34 gry

Elex 2
Elex 2

Sony póki co specjalnie nie kwapi się, aby oznajmić graczom nadchodzące zmiany, jednak potwierdzone jest, że 21 maja z usługi PS Plus Extra i Premium zniknie łącznie 9 gier. Jest to bardzo zła wiadomość, zwłaszcza że kilka z nich jest naprawdę wartych uwagi. Dość powiedzieć, że mowa tutaj m.in. o całej serii Darksiders, Elex 2 czy Wreckfest.

Pełna lista usuwanych gier prezentuje się następująco:

  1. Darksiders: Warmastered Edition (PS4)
  2. Darksiders 2: Deathinitive Edition (PS4)
  3. Darksiders Genesis (PS4)
  4. Darksiders 3 (PS4)
  5. MX vs. ATV Legends (PS4/PS5)
  6. Elex 2 (PS4/PS5)
  7. Wreckfest (PS4/PS5)
  8. Kingdoms of Amalur (PS4)
  9. Horizon: Zero Dawn (PS4)

Wychodzi więc na to, że w maju abonament zostanie uszczuplony łącznie o 34 gry. Jest to naprawdę dość sporo i zdecydowana większość graczy odczuje te „nowe porządki”. Jeszcze w połowie kwietnia informowaliśmy, że abonament opuści m.in. cała obecna tam seria Final Fantasy, co osób, które planują rozpocząć swoją przygodę z tym cyklem, nie jest szczególnie dobrą wiadomością.

Nie wiadomo, jak Sony zamierza zrekompensować taką stratę, ani czy w ogóle planuje coś takiego robić. Wszyscy, którzy chcą ograć wymienione wyżej produkcje, powinni się śpieszyć, bo dwa najbliższe tygodnie powinny starczyć na ogranie chociaż części z nich.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: GameRant

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.