Gracze mają problem z ofertą PS Plus Extra i Premium. Niektórych gier po prostu nie da się pobrać

Kwietniowe gry w PS Plus Premium i Extra są już dostępne do pobrania od przeszło dwóch dni. Niemniej oferta katalogu została najwyraźniej dotknięta problemami technicznymi. Gracze donoszą bowiem, że nie mogą pobrać niektórych pozycji.

Błąd z ofertą PS Plus Extra i Premium. Gracze nie mogą pobrać niektórych gier

Od kilkunastu godzin w sieci pojawiają się problemy z pobieraniem gier z PS Plus Extra i Premium. Dotyczy to przede wszystkim gier z Ubisoft+. Warto odnotować, że to powracający błąd, który został wcześniej rozwiązany.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Postanowiliśmy przyjrzeć się tej sprawie i w naszym przypadku pobranie pozycji z serii Assassin’s Creed było dostępne w standardowy sposób. Wygląda więc na to, że nie wszyscy gracze napotykają na trudności opisane w powyższym wątku na Reddicie.

Abonenci subskrypcji Sony próbowali różnych rozwiązań, ale żadne z nich nie przyniosło skutku. Pozostaje więc czekać na oficjalną naprawę problemu, co powinno nadejść już wkrótce.

Kłopoty pojawiają się również w przypadku najnowszego nabytku PS Plus Premium – oryginalnego MediEvil z PSX. Również i tym razem my mogliśmy pobrać tę grę. Prawdopodobnie problem oscyluje wokół kwestii licencyjnych, o czym donosza komentujący na Reddicie.

Najprawdopodobniej to osoby posiadające wcześniej MediEvil na PS3 nie mogą zainstalować produkcji na nowszych konsolach. Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, PS Store w ogóle w tym przypadku nie wyświetla, że produkcja ta jest częścią abonamentu.

Trudności na pewno są przeszkodą, ale na 100% to przejściowy błąd. Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż Sony zidentyfikuje i wyeliminuje przyczynę utrudnień.

Źródło: PlayStation Lifestyle

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2274 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.