Popularna gra z PS Plus Extra i Premium niedostępna do pobrania dla posiadaczy podstawki. Sony blokuje dostęp

Final Fantasy VII Remake Intergrade

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami dzisiaj w życie weszła lipcowa oferta PS Plus Extra i Premium. Gracze mogą pobierać nowe gry, a w tym poszczególne odsłony serii Assassin’s Creed czy Stray, którego premiera odbyła się w usłudze Sony. Do listy miało dojść jeszcze Final Fantasy VII Remake Intergrade, ale okazuje się, że japońska korporacja blokuje dostęp do produkcji u niektórych użytkowników.

Final Fantasy VII Remake Intergrade zablokowane dla wybranych osób opłacających PS Plus Extra i Premium

Final Fantasy VII Remake Intergrade – trailer

Wchodząc przez konsolę czy aplikację mobilną na swoje konto, a następnie wyszukując Final Fantasy VII Remake Intergrade, możemy zauważyć, że gra jest niedostępna. Taka sytuacja spotyka każdego, kto posiada w swojej bibliotece Final Fantasy VII Remake w wersji cyfrowej na PS4 lub PS5. Tyczy się to również osób, które przygodę Clouda przypisali dzięki zeszłorocznej ofercie PS Plus.

Klienci nie mogą skorzystać więc z odświeżonej wersji gry czy pobrać rozszerzenie INTERrmission, pozwalające wcielić się w Yuffie. Jest to dość podobna sytuacja, jaka miała miejsce w przeszłości w przypadku aktualizacji Final Fantasy VII Remake z PS Plus (PS4) do wersji PS5. Ona również była zablokowana.

Sprawdź także: Jaki monitor do PS5?

W całej sytuacji nie pomaga także wielki bałagan z edycjami rzeczonego tytułu w PS Store, których jest łącznie pięć. Możliwe więc, że to błąd techniczny spowodowany nieuporządkowaniem poszczególnych portów gry przez samego wydawcę – Square Enix. Gdy dowiemy się czegoś więcej, damy Wam o tym znać.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z