Ciekawostka: PS Plus Extra i Premium działa na starej konsoli Sony. Gracze są mocno zaskoczeni

PS Plus PS Vita

Nie od dziś wiadomo, że posiadacze abonamentu PS Plus Extra oraz PS Plus Premium mogą cieszyć się wieloma korzyściami. Dzięki tej usłudze użytkownicy PlayStation 4 i 5 mają między innymi dostęp do katalogu nie tylko najnowszych, ale również klasycznych tytułów. Nie każdy jednak wie, że w ramach subskrypcji część gier można pobrać także na inną, starszą konsolę Sony.

Część gier z PS Plus Extra i Premium pobierzemy na konsolę PS Vita

PS Vita
PS Vita

Wydawać by się mogło, że z abonamentu Sony korzystają głównie użytkownicy najnowszej i poprzedniej generacji konsol PlayStation. Okazuje się jednak, że oferta PS Plus Extra i Premium skierowana jest również do posiadaczy przenośnych systemów PS Vita, o czym niewielu wiedziało. W dodatku taka opcja jest podobno dostępna już od dłuższego czasu.

Informacja pojawiła się na ustach graczy tuż po tym, gdy jeden z użytkowników portalu Reddit podzielił się swoim odkryciem. Autor wpisu przekazał, że część gier z katalogu usługi abonamentowej Sony ma wersje dedykowane PS Vita i jak się okazało, rzeczywiście są one dostępne na handheldzie. Zainteresowani muszą się jednak upewnić, że wybrane przez nich produkcje posiadają opcję cross-buy.

Choć nie mamy wglądu do pełnej listy tytułów, które możemy ograć w ramach subskrypcji na przenośnej konsoli Sony, wspomniany użytkownik wymienił dwie pozycje, które z sukcesem wypróbował – TowerFall Ascension oraz Hotline Miami 2. Autor wątku dodał również, że jedyne co powinni zrobić gracze, to odebrać tytuł z katalogu PS Plus Premium lub Extra na konsoli PlayStation 4 lub 5 i rozpocząć pobieranie. Wybrana produkcja pojawi się wówczas w sklepie PS Vita.

Zobacz też: Najlepsze gry singleplayer

Kup PlayStation 5

Zdaje się, że taka informacja może być dla wielu posiadaczy handhelda Sony nie tylko nowością, ale też sporym powodem do radości. PS Vita, choć nie jest już produkowana, nadal gości w wielu domach, a nowe możliwości mogą sprawić, że zostanie odkurzona i przywrócona do użytku. A czy Wy korzystacie jeszcze z tej przenośnej konsoli? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.