Wielkie czyszczenie w PS Plus Extra i Premium! Sony niebawem usunie aż 25 gier

PS Plus

Abonament PS Plus — prawie każda tego rodzaju usługa — przechodzi stałe zmiany, bo Sony regularnie zapewnia graczom dostęp do nowych gier. Jest też druga strona medalu, którą jest regularne usuwanie gier z subskrypcji, co przez wiele osób nie jest postrzegane już tak dobrze. Tak stanie się już niebawem, a ogłoszona lista jest naprawdę spora i to do tego zawiera sporo cenionych gier.

Sony ujawniło listę gier oznaczonych do usunięcia z PS Plus Extra i Premium

Zgodnie z informacjami, które dostępne są w zakładce PS Plus, aż 25 gier zostało ostatecznie oznaczonych do usunięcia z usługi. Nie da się ukryć, że dla wielu posiadaczy konsol od Sony najbardziej odczuwalną stratą będzie zniknięcie produkcji z cyklu Final Fantasy, które niemal w całości zostaną wymazane z biblioteki abonamentu. Poza tym na liście nie brakło mniejszych gier, takich jak Elex, MINIT czy The Messenger.

Pełna lista tytułów, które zostaną usunięte, prezentuje się następująco:

 1. Abzu (PS4);
 2. ADR1FT (PS4);
 3. The Artful Escape (PS5/PS4);
 4. Ashen (PS4):
 5. ADR1FT (PS4);
 6. Last Stop (PS5/PS4);
 7. I Am Dead (PS5/PS4)
 8. Absolver: Downfall (PS4)
 9. My Friend Pedro (PS4)
 10. The Messenger (PS4)
 11. Jotun: Valhalla Edition (PS4)
 12. Sundered: Eldricht Edition (PS4)
 13. World of Final Fantasy (PS4)
 14. This is the Police (PS4)
 15. This is the Police 2 (PS4)
 16. Elex (PS4)
 17. Monster Jam Steel Titans 2 (PS4)
 18. MINIT (PS4)
 19. Observation (PS4)
 20. Final Fantasy XV ROYAL EDITION (PS4)
 21. Final Fantasy VII (PS4)
 22. Final Fantasy VIII Remastered (PS4)
 23. Final Fantasy IX (PS4)
 24. Final Fantasy X/X-2 HD Remaster (PS4)
 25. Final Fantasy XII The Zodiac Age (PS4)

Nie ma co ukrywać — jest to dość pokaźne zestawienie, zwłaszcza że w tym miesiącu w usłudze pojawiło się zaledwie 16 gier.

Dokładna data usunięcia wymienionych wyżej pozycji przypadnie — według PlayStation Game Size — na 21 maja 2024. Oznacza to, że zainteresowanym pozostało niewiele ponad miesiąc na ogranie wszystkich interesujących ich tytułów. Potem jedyną opcją będzie jedynie zakup lub czekanie na moment, kiedy ponownie produkcje te zawitają do abonamentu, choć tutaj nie ma pewności, czy kiedykolwiek to nastąpi.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: Twitter/X: PlayStation Game Size

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.