Jak radzą sobie PS Plus Premium i Extra? Nowy raport Sony przedstawia zaskakujące dane

PS Plus Extra Premium

W ubiegłym roku Sony postanowiło pójść w ślady konkurencji i zaprezentowało nową wersję abonamentu PS Plus. Japońska korporacja zdecydowała się podzielić swoją usługę na trzy konkretne kategorie, z czego warianty Extra i Premium oferują całkiem bogate katalogi gier. Od tamtego czasu wiele osób zastanawia się jak radzi sobie nowe wcielenie tego abonamentu, a liczby wskazują, że naprawdę nie najgorzej.

PS Plus Premium jest popularniejszą opcją niż PS Plus Extra

PS PLUS wyniki
PS Plus Premium i Extra — wyniki finansowe

W najnowszym raporcie opublikowanym przez Sony znalazła się informacja, że aż 8 milionów klientów, czyli 17% całej bazy abonentów PS Plus korzysta z najwyższego wariantu tej usługi.

Dla wielu osób może być to zdumiewająca informacja, zwłaszcza że całkiem popularna jest narracja, jakoby opcja Premium była przez graczy postrzegana jako nieatrakcyjna.

Interesująca może być także wiadomość, że PS Plus Extra prezentuje widocznie gorzej niż wyższy wariant abonamentu od Sony. W średni próg usługi zainwestowało 6,1 milionów graczy, co w rzeczywistości przekłada się na 13% udział w ogólnej liczbie subskrybentów.

Przeczytaj też: Gry podobne do League of Legends

Nie jest zadziwieniem, że największą popularnością cieszy się podstawowy wariant PS Plus Essential, który najwidoczniej odpowiada sporej liczbie graczy. Zapewne spory jest w tym udział ceny, ale również oferowanych przez niego korzyści. Jak więc widać strategia opracowana przez włodarzy Sony zdaje się całkiem dobrze sprawdzać, choć oczywiście nie jest jasne, czy wyniki te spełniają wszystkie oczekiwania.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.