Klasyki z PS Plus Premium w Japonii działają w 30 FPS-ach, czyli NTSC zamiast PAL

PS Plus Premium

Jakiś czas temu informowaliśmy, że niektóre klasyki z PS Plus Premium w Korei Południowej to wersje PAL. Wydania PAL oznaczają z kolei, że gry działają w 50 Hz, a zatem maksymalnie 25 klatkach na sekundę. U części graczy wywołało to co najmniej niezadowolenie, ale wygląda na to, że podczas dzisiejszej premiery PS Plus w Japonii Sony poszło za głosem tłumu i zaoferowało kultowe produkcje w wersji NTSC. One działają w 30 FPS-ach – mimo że z pozoru 5 klatek na sekundę więcej to niedużo, to pomiędzy 25 a 30 FPS różnica jest naprawdę zauważalna.

Klasyki z PS Plus Premium w Japonii to połączenie NTSC i 30 FPS

Nowe PlayStation Plus
Nowy PS Plus

Z pierwszych informacji graczy wynika, że w Japonii Sony zadbało o klasyki w wersji NTSC. To oznacza, że na PS4 i PS5 działają one w 30 FPS-ach, a do tego w wielu przypadkach są bardziej dopracowane i nie posiadają zbędnych pasków po boku ekranu. Nie da się ukryć, że 30 klatek na sekundę to wciąż niedużo, ale lepsze to niż 25 FPS. Różnica pomiędzy 30 a 40 FPS nie jest aż tak zauważalna, jak w przypadku 25 a 30 FPS.

Przeczytaj też: Fanowski remake Silent Hill na Unreal Engine 5

Gry w wersji PAL z czasów pierwszego PlayStation były sprzedawane m.in. w Europie. To z kolei sugeruje, że kiedy nowe PS Plus zadebiutuje w Polsce, to kultowe pozycje – podobnie jak obywatele Korei Południowej – odpalimy jedynie w 25 FPS. Mało prawdopodobne, aby Sony zaoferowało wydania NTSC także i w naszym kraju, ale cóż – trzymać kciuki zawsze można. Z drugiej strony lepiej nie robić sobie wielkich nadziei.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z