Pierwsze retro-gry z PS Plus Premium otrzymały system trofeów. „Pucharki” zawitały do gier z ery PS1 i PS2

ps1,ps2 trofea

Od momentu wprowadzenia na rynek nowej wersji abonamentu PS Plus Sony dodało do swojego katalogu szereg produkcji z czasów PS1 i PS2, która regularnie powiększana jest o nowe pozycje. Część graczy jednak liczyła, że pozycje te doczekają się własnego systemu trofeów, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią zabawę w starszych produkcjach. Okazuje się, że Japończycy wysłuchali tych próśb i pierwsze gry doczekały się swoich „pucharków”.

Syphon Filter Dark Mirror oraz Ape Academy 2 to pierwsze gry z PS Plus Premium z zaimplementowanym systemem osiągnięć

Syphon Filter Dark Mirror

Wraz z udostępnieniem graczom marcowych gier w PS Plus Extra i Premium do oferty trafiły dwie retro-gry — Syphon Filter Dark Mirror oraz Ape Academy 2. Obie pozycje od samego początku mają zaimplementowany system trofeów, co oznacza, że istnieje możliwość ich „splatynowania”.

Niestety, trzecia produkcja dostępna wyłącznie w PS Plus Premium, czyli Ridge Racer Type 4 nie otrzymała swojej listy trofeów.

Fakt implementacji systemu osiągnięć widocznie spodobał się wielu osobom, bo według portalu PSNProfiles w zaledwie jeden dzień od dodania gier do katalogu 10% graczy zdobyło platynę w Syphon Filter Dark Mirror, a w Ape Academy wymaksowało 3,77% grających.

Przeczytaj też: Słuchawki do komputera — najlepsze modele

Na ten moment nie wiadomo, czy w przyszłości więcej gier doczeka się swojego systemu osiągnięć, jednak dla wielu fanów retro-grania byłaby to nie lada gratka i okazja do odświeżenia sobie wielu klasyków dostępnych w katalogu PS Plus Premium.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.