Sony aktualizuje ceny PS Plus w Turcji! Podwyżek o 600% to chyba nikt się nie spodziewał

PS Plus Turcja

Ostatnie podwyżki abonamentów PS Plus nie zostały przez graczy przyjęte zbyt ciepło, o czym świadczyć mogą liczne komentarze naszych czytelników. Pewnym rozwiązaniem, które wiele osób rozważało, był zakup subskrypcji poprzez turecką stronę, dzięki czemu można było zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Okazuje się jednak, że producent PlayStation ubiegł „łowców okazji” i zaktualizował ceny także na tamtejszym rynku…

Sony koryguje tureckie ceny za abonament PS Plus

PS Plus
PS Plus

Niestety, podwyżka cen dotknęła także turecki rynek, co — w związku z postępującą w tamtym kraju inflacją — zdaje się zrozumiałym ruchem. W tym przypadku mowa nawet o wzroście sięgającym nawet 600% (z 400 do 2340 lir tureckich), co sprawia, że kupowanie abonamentu od Sony w tamtym kraju staje nieco mniej atrakcyjne. Nowe stawki wszystkich wariantów 12-miesięcznych PS Plus w Turcji prezentują się następująco:

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
  • PS Plus Essential wcześniej 240 try (ok. 38 zł) / 1400 try (ok. 222 zł)
  • PS Plus Extrawcześniej 400 try (ok. 64 zł) / 2340 try (ok. 371 zł)
  • PS Plus Premiumwcześniej 460 try (ok. 75 zł) / 2740 try (ok. 435 zł)

Jak więc widać, Turcy nadal zapłacą mniej niż mieszkańcy m.in. Polski, jednak jest to dosyć mocna podwyżka, którą portfele graczy znad Bosforu na pewno odczują. Niektórzy komentujący słusznie zauważają, że tak drastyczne podwyżki w tamtym kraju nie przysporzą japońskiemu gigantowi zbyt wielu popleczników.

Przeczytaj też: Telefon do 400 zł

Tym samym kończy się pewna era taniego grania i kupowania PS Plusa „u Turka”, co dla wielu rzeczywiście stanowiło swoiste Eldorado. Sony najwidoczniej zamierza jeszcze bardziej przypodobać się inwestorom, którzy po wcześniejszej zapowiedzi podwyżek zareagowali niezwykle entuzjastycznie. Pozostaje mieć nadzieję, że Japończycy na tym poprzestaną i nie będą już korygować cen w kolejnych regionach; może się to w pewnym momencie obrócić przeciwko nim.

Na koniec przypominamy, że jeszcze w sierpniu właśnie jeden z tureckich graczy postanowił wykupić sobie abonament na usługę Sony do… 2050 roku. To się dopiero nazywa mieć wyczucie czas!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.