Wielkie ujawnienie gier we wszystkich wariantach PS Plus na czerwiec 2024! Sony świętuje Days of Play na bogato

PS Plus

Dosłownie przed chwilą Sony oficjalnie potwierdziło, że już jutro startować będzie wydarzenie PlayStation Days of Play 2024, a wraz z nim szereg promocji i atrakcji dla posiadaczy „niebieskich konsol”. Okazuje się, że to nie jedyna dobra wiadomość, jaką miało dla nas japońskie przedsiębiorstwo. Otrzymaliśmy teraz bowiem ujawnienie gier, które zasilą wszystkie trzy warianty abonamentu PS Plus! Jak na razie oferta prezentuje się naprawdę zacnie!

Gry w PS Plus na czerwiec 2024 ujawnione — jest całkiem solidnie

PS Plus Essential czerwiec 2024 lista gier
Lista gier w PS Plus Essential na czerwiec 2024

Zaczynając od podstawowego wariantu, to PS Plus Essential wzbogaci się w czerwcu 2024 roku o trzy całkiem interesujące gry. Najciekawiej ze wszystkich prezentuje się tutaj wydane w ubiegłym roku SpongeBob Squarepants The Cosmic Shake. Nie jest to może największy hit AAA, jednak dla nieco młodszych graczy może okazać się to tytuł wyjątkowo atrakcyjny.

Pełen spis gier, które w czerwcu 2024 roku trafią do PS Plus Essential, prezentuje się następująco:

 1. SpongeBob Squarepants The Cosmic Shake
  • Dostępność: PS4, PS5
 2. Streets of Rage 4
  • Dostępność: PS4, PS5
 3. AEW Fight Forever
  • Dostępność: PS4, PS5

Pierwsze gry w PS Plus Extra na czerwiec 2024 ujawnione — abonament doczeka się kilku perełek

PS Plus Extra czerwiec 2024 dodatkowe gry
Lista dodatkowych gier, które trafią do PS Plus Extra w czerwcu 2024

Poza ujawnieniem oferty w wariancie Essential Sony zdecydowało się ujawnić część oferty, która zasili wyższe stopnie usługi, czyli Extra oraz Premium. W przypadku Extra swego rodzaju najjaśniejszym punktem będzie GTA San Andreas — The Definitive Edition. Poza tym ciekawie prezentuje się też chociażby LEGO Marvel Super Heroes 2, któremu część graczy powinna dać szansę.

Oto lista dodatkowych gier, które trafią do PS Plus Extra w czerwcu 2024:

 1. Grand Theft Auto: San Andreas – The Definitive Edition (PS4, PS5) – data dodania: 7 czerwca 2024
 2. Dredge (PS4, PS5) – data dodania: 29 maja 2024
 3. Lego Marvel Super Heroes 2 (PS4,PS5) – data dodania: 31 maja 2024
 4. Cricket 24 (PS4, PS5) – data dodania: 5 czerwca 2024

Nieco mylącym może być fakt, iż wszystkie te gry będą trafiać do usługi w innych terminach. Warto jednak pamiętać, że jest to lista gier, które DODATKOWO trafią do usługi. Pełne zestawienie zapewne ukaże się już w przyszłym miesiącu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Gry w PS Plus Premium na czerwiec 2024 ujawnione! Sony dodaje też kilka produkcji do biblioteki PS VR2

W przypadku najdroższego abonamentu Sony mamy do czynienia z bardzo ciekawą sytuacją. Firma zdecydowała się nie tylko dodać kilka klasyków z ery PS2, ale także zasilić bibliotekę gier, które będzie można uruchomić na PS VR2. Osoby, które zdecydowały się więc na akcesorium do najnowszej konsoli „Niebieskich”, mogą liczyć na bardzo miły prezent ze strony Japończyków.

Tak prezentować się będą gry, które ostatecznie trafią do PS Plus Premium w czerwcu 2024:

 1. Tomb Raider Legend (PS4, PS5)
 2. Star Wars The Clone Wars (PS4, PS5)
 3. Sly Cooper and the Thievius Raccoonus (PS4, PS5)

Wszystkie wymienione pozycje trafią do usługi już 11 czerwca. Podobnie do wariantu Extra, to nie są wszystkie tytuły, a dodatkowa lista, która prawie na pewno zostanie powiększona.

Teraz przejdźmy do ostatniego elementu, czyli listy gier z wariantu PS Plus Premium, które trafią wyłącznie na PS VR2:

 1. Walkabout Mini Golf (PS VR2)
 2. Synth Riders (PS VR2)
 3. Before Your Eyes (PS VR2)
 4. Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord (PS VR2)
 5. The Walking Dead Saints & Sinners – Chapters 1 & 2 (PS VR2)

Produkcje te będą dostępne do pobrania dokładnie od 6 czerwca 2024 roku. W przeciwieństwie do poprzednich list z wariantu Premium i Extra to jest ostateczne zestawienie, które nie powinno ulec żadnym zmianom.

Jak więc widać, oferta jest naprawdę ogromna, zwłaszcza że mowa w większości o dodatkowych grach. Pełne zestawienie dla PS Plus Extra i Premium pojawi się zapewne w połowie czerwca. Tym bardziej więc na co czekać!

Źródło: PlayStation

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
SKORZYSTAJ Z GIGA PROMOCJI – KLIKNIJ I KUP
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.