Gracz „wymyślił” alternatywę PS Portal dla Xboxa. Wystarczył smartfon i mobilny kontroler

Pixel 7 + Gamesir G8 Galileo

PS Portal to urządzenie, które umożliwia strumieniowanie gier z PS5. Xbox nie posiada takiego dedykowanego handhelda, ale gracze potrafią obejść ten problem. Udowodnił to jeden z nich, który pokazał, w jaki sposób można streamować gry z platformy „Zielonych” na smartfona.

Sposób jednego z graczy na streamowanie gier z Xboxa na smartfona

0statnio na Reddicie pojawił się ciekawy post użytkownika Mirra1002. Pokazał on nam swój sposób na alternatywę dla PS Portal, która strumieniuje gry z Xboxa.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Za bazę służy telefon Google Pixel 7 z ekranem OLED. Z kolei kontrolerem jest GameSir G8 Galileo, a łączenie z konsolą odbywa się za pomocą aplikacji XBPlay.

Na obrazku widać, że wszystko działa, jak należy. Należałoby się więc zastanowić, czy urządzenia w stylu PlayStation Portal rzeczywiście są potrzebne. Zwłaszcza że telefony mają przecież o wiele więcej funkcjonalności niż konsole dedykowane wyłącznie strumieniowaniu, a ponadto Sony i tak miało już dedykowaną aplikację PS Remote Play.

Co jednak warte wspomnienia, najnowszy handheld Sony sprzedaje się dobrze. Dlatego też z drugiej strony nie można zaprzeczyć, że firma dobrze obmyśliła swoją strategię.

Źródło: Reddit

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.