PS Store – najczęściej pobierane gry w styczniu 2023. Królują GTA V, Minecraft i FIFA 23

GTA V

Sony opublikowało właśnie najczęściej pobierane gry w PS Store w styczniu 2023. Na listach standardowo królują „casuale” – GTA V, Minecraft i FIFA 23, ale wysokie miejsca zajęły także m.in. Forspoken czy Dead Space. Kolejny raz powody do zadowolenia ma też nasz rodzimy CD Projekt RED.

REKLAMA

Najchętniej pobierane gry w PS Store w styczniu 2023

Zwiastun GTA V

Lista najchętniej pobieranych gier w styczniu 2023 tradycyjnie już dzieli się na dwa kluczowe regiony: USA z Kanadą oraz Europę. Dane są też rozdzielone pomiędzy PS5, PS4 i PS VR Games. Wspólne zestawienie dla PS4 i PS5 zostało natomiast opublikowane w przypadku gier free-to-play.

Pierwsze miejsca w rankingach raczej nikogo nie zaskakują. Na absolutnym szczycie pojawiły się bowiem produkcje popularne wśród wielu graczy, czyli GTA V, Minecraft i FIFA 23. W przypadku wirtualnej rzeczywistości, w zeszłym miesiącu w PS Store pierwszą lokatę w obydwu regionach zajął Job Simulator.

Bardzo wysokie miejsca na liście dla PS5 zajęły również ostatnie najnowsze premiery: Dead Space i Forspoken. Pierwsza z nich okazała się drugą najczęściej pobieraną grą za oceanem i czwartą w Europie. Produkcja wydana przez Square Enix znalazła się w tej samej kwalifikacji na kolejno 7 i 5 pozycji.

Nadal zadowolone może być też polskie studio CD Projekt RED. Jeżeli chodzi bowiem o PS5 i Europę, Wiedźmin 3 zajął w rankingu 16 miejsce. Cyberpunk 2077 uplasował się na tej samej liście dwa oczka niżej, na 18 pozycji.

Zobacz też: Karta graficzna do 1000 zł – jaką kupić?

Podsumowując wszystkie wyniki, nie powinny stanowić one dla nikogo większego zaskoczenia. Pełne listy dla objętych nimi platform można znaleźć pod tym adresem.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!