PS Store – najczęściej pobierane gry w styczniu 2023. Królują GTA V, Minecraft i FIFA 23

GTA V

Sony opublikowało właśnie najczęściej pobierane gry w PS Store w styczniu 2023. Na listach standardowo królują „casuale” – GTA V, Minecraft i FIFA 23, ale wysokie miejsca zajęły także m.in. Forspoken czy Dead Space. Kolejny raz powody do zadowolenia ma też nasz rodzimy CD Projekt RED.

Najchętniej pobierane gry w PS Store w styczniu 2023

Zwiastun GTA V

Lista najchętniej pobieranych gier w styczniu 2023 tradycyjnie już dzieli się na dwa kluczowe regiony: USA z Kanadą oraz Europę. Dane są też rozdzielone pomiędzy PS5, PS4 i PS VR Games. Wspólne zestawienie dla PS4 i PS5 zostało natomiast opublikowane w przypadku gier free-to-play.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pierwsze miejsca w rankingach raczej nikogo nie zaskakują. Na absolutnym szczycie pojawiły się bowiem produkcje popularne wśród wielu graczy, czyli GTA V, Minecraft i FIFA 23. W przypadku wirtualnej rzeczywistości, w zeszłym miesiącu w PS Store pierwszą lokatę w obydwu regionach zajął Job Simulator.

Bardzo wysokie miejsca na liście dla PS5 zajęły również ostatnie najnowsze premiery: Dead Space i Forspoken. Pierwsza z nich okazała się drugą najczęściej pobieraną grą za oceanem i czwartą w Europie. Produkcja wydana przez Square Enix znalazła się w tej samej kwalifikacji na kolejno 7 i 5 pozycji.

Nadal zadowolone może być też polskie studio CD Projekt RED. Jeżeli chodzi bowiem o PS5 i Europę, Wiedźmin 3 zajął w rankingu 16 miejsce. Cyberpunk 2077 uplasował się na tej samej liście dwa oczka niżej, na 18 pozycji.

Zobacz też: Karta graficzna do 1000 zł – jaką kupić?

Podsumowując wszystkie wyniki, nie powinny stanowić one dla nikogo większego zaskoczenia. Pełne listy dla objętych nimi platform można znaleźć pod tym adresem.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2461 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.