PS VR 2 faktycznie nie sprzedaje się najlepiej? Kolejne niepokojące doniesienia w sprawie gogli Sony

PS VR 2 Not stonks

PlayStation VR 2, które zadebiutowało w lutym tego roku, od początku zapowiadane było jako swoista rewolucja w dziedzinie sprzętu do wirtualnej rzeczywistości. Mimo tego relatywnie szybko, bo miesiąc po premierze pojawiły się doniesienia, że urządzenie nie osiągnęło zadowalających wyników sprzedaży. Najnowsze plotki mówią nawet, że Sony zdecydowało się na ograniczenie produkcji swojego najnowszego produktu.

Sony ponoć kazało ograniczyć produkcję PS VR 2

PSVR 2
PlayStation VR2

Według informacji dostarczonych przez Ming-Chi Kuo Sony ponoć zdecydowało się zmniejszyć produkcję gogli PS VR 2 na 2023 roku o 20%. Doniesienia te pojawiły się w kontekście ogólnej sytuacji na rynku gogli do wirtualnej rzeczywistości, który nadal nie jest w stanie przekonać do siebie ani klientów, ani potencjalnych inwestorów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z podobnymi problemami mierzy się zestaw Meta Quest Pro, który według Ming-Chi Kuo sprzedał się w zaledwie 300 tysiącach egzemplarzy, a dostawy sprzętu Pico, czyli największej chińskiej marki tego rodzaju były niższe o ponad 40% niż oczekiwał producent.

PlayStation VR2 Gry
PlayStation VR2 Gry

W przypadku PS VR 2 problem może leżeć przede wszystkim w braku wstecznej kompatybilności z produkcjami dedykowanymi na poprzednią wersję gogli do wirtualnej rzeczywistości. Poza tym w sieci nie brakuje komentarzy jasno wskazujących, że Sony obecnie oferuje na PS VR2 po prostu za mało interesujących gier, które skłoniłby do zakupu sprzętu wycenionego na około 3000 zł.

Przeczytaj też: Gry podobne do Gothic

Wieści te faktycznie nie stawiają PS VR 2 w zbyt korzystnym świetle, zwłaszcza że Sony na ten moment nie zaprezentował żadnych konkretów dotyczących nowej zawartości dla swojego najnowszego sprzętu. Trzeba jednak pamiętać, że na chwilę obecną jest zdecydowanie za wcześnie, aby wyciągać jakiekolwiek stanowcze wnioski dotyczące tych gogli, być może Japończycy mają jakiś plan, którego jeszcze nie przedstawili swoim klientom.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.