PS VR2 da się podłączyć do PC? Okazuje się, że jak najbardziej i działa to bez zarzutu

PlayStation VR2

Premiera PS VR2 już za nami i coraz więcej osób zainteresowanych najnowszymi goglami od Sony decyduje się na zakup swojego egzemplarza. Jeszcze przed debiutem tego sprzętu pojawiały się pogłoski, jakoby miał on nie współpracować z pecetami, a Sony zablokowało w ogóle taką możliwość. Okazuje się jednak, że wszystko jest możliwe, a do podłączenia nowego sprzętu Japończyków potrzebny jest tylko jeden specjalny port.

PS VR2 po podłączeniu do PC działa jako dodatkowy monitor

Materiał Tyriela Wooda dotyczący podłączenia PS VR2 do PC

YouTuber technologiczny — Tyriel Wood — opublikował wczoraj materiał w którym pokazuje, że PS VR2 da się bez zarzutów podłączyć do PC. Sytuacja jest na tyle ciekawa, że nie ma konieczności pobierania żadnych sterowników, a jedynym wymogiem jest posiadanie portu VirtualLink, który dostępny jest w kartach graficznych Nvidia RTX 20xx.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niestety wejście to dostępne jest tylko i wyłącznie w przypadku układów graficznych z tej konkretnej serii, niemniej osoby posiadające inne GPU mogą skorzystać ze specjalnego adaptera, jednak obecnie jego cena sięga 350 dolarów za sztukę.

Naturalnie podłączenie PS VR2 do PC nie sprawia, że zyskujemy pełną funkcjonalność tego urządzenia. Mamy jedynie dostęp do „trybu kinowego”, dzięki któremu możemy oglądać wyświetlany ekran, bo pecet traktuje gogle jako dodatkowy monitor. Oznacza to, że bez żadnych problemów możemy uruchamiać w ten sposób interesujące nas gry.

Przeczytaj też: Gry bijatyki

Jedynym mankamentem jest tutaj niekoniecznie dobra współpraca pomiędzy pecetem a kontrolerami PS VR2 Sense, biorąc jednak pod uwagę pomysłowość graczy, można spodziewać się, że niebawem doczekamy stosownej „fanowskiej poprawki”.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.