PS3 i PS Vita z poważnymi problemami. Gracze donoszą, że nie mogą pobrać zakupionych gier i DLC

PlayStation Vita PlayStation 3

Konsole PS3 i PS Vita mimo swojego leciwego (jak na branżowe standardy) wieku nadal mają grupę oddanych fanów, którzy zagrywają się produkcje oferowane na tych urządzeniach. Wiele z tych osób wydało niemałe sumy pieniędzy na cyfrowe edycje gier w czasach świetności obu tych sprzętów. Teraz jednak okazuje, iż nie mogą oni pobrać zakupionych przez siebie gier i DLC, a powodem tego mogą być poważne problemy z infrastrukturą sieciową Sony.

Prawdopodobny błąd uniemożliwia pobieranie gier oraz DLC na konsole PS3 i PS Vita

PS3 PS Plus Streaming
PlayStation 3

W wątku założonym na Reddicie można przeczytać, iż posiadacze konsol PS3 w wyniku błędu oznaczonego numerem 80029509 nie mogą pobierać żadnych zakupionych gier oraz DLC na dyski swoich urządzeń. Ten sam problem zgłaszany jest przez użytkowników przenośnej konsoli od Sony, czyli PS Vita. W przypadku tego urządzenia system pokazuje kod błędu o sygnaturze NP-0048-0.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre osoby informują, że po wielu próbach i kombinacjach udawało się im ściągnąć wybraną przez siebie grę, jednak te rozwiązania również przestały działać i pobranie czegokolwiek z serwerów PSN stało się niemożliwe.

Przeczytaj też: Gry na PSP

Wiele osób wskazuje, że cała sytuacja jest raczej wynikiem błędu serwerów Sony aniżeli celowym zabiegiem. Na moment pisania tego newsa korporacja nie odniosła się w żaden sposób do tych wiadomości. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że sytuacja niebawem się wyklaruje, a Japończycy wprowadzą do konsoli odpowiednią aktualizację.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.