PS3 to niezniszczalna konsola! Po latach liczbę jej aktywnych użytkowników wciąż liczymy w milionach

PS3

Jak się okazuje, baza użytkowników korzystających z PlayStation Network na PS3 nadal jest spora. W lutym 2023 było to niemal 2 miliony ludzi. Trend jest jednak rzecz jasna spadający.

PS3 z niemal 2 milionami aktywnych użytkowników PlayStation Network

Jakiś czas temu studio Insomniac zostało dotknięte ogromnym wyciekiem. Jednym z ujawnionych wtedy danych była liczba aktywnych użytkowników konsol PlayStation.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Stąd wiemy też, że z PS3 w lutym 2023 roku nadal korzystało 1,9 miliona osób. Zaznaczmy jeszcze raz, że to statystyka dotycząca wyłącznie PlayStation Network, a nie konsol pozostających w trybie offline.

Rzeczywista liczba wszystkich graczy nadal korzystających z PS3 zapewne jest więc jeszcze większa. Dlatego też śmiało możemy uznać, że platforma ta nadal trzyma się dobrze pomimo już ponad 17 lat na karku.

Przypomnijmy bowiem, że PS3 pojawiło się na rynku w listopadzie 2006 roku. Europejscy fani musieli jednak poczekać na debiut konsoli do marca 2007 roku.

Zobacz też: Smartfon do 3000 zł

Z innych informacji warto wspomnieć, że w tym samym momencie 71,5 miliona graczy wciąż użytkowało PS4. W przypadku PS5 było to 37,1 miliona użytkowników.

Źródło: Exputer, Reddit, TheGamer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.