PS3 z nową aktualizacją. Sony nie zapomina o swojej starej konsoli

PS3 PS Plus Streaming

Sony zaskoczyło dziś graczy nadal korzystających z PS3. Firma opublikowała bowiem właśnie kolejną aktualizację tej debiutującej prawie 20 lat temu konsoli. Łatka została oznaczona numerem 4.90.

Nowa aktualizacja do PS3 w 2023 roku

Ekrany startowe PS3

PS3 miało ciężki start w 2006 roku i doprowadziło nawet Sony na granicę bankructwa. Po kolejnych latach prac nad konsolą okazało się jednak, że ta pomimo początkowych problemów potrafiła zaoferować deweloperom gier wiele nowych możliwości. Poskutkowało to sprzedaniem około 87 milionów jednostek tego sprzętu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Popularność PS3 trwa nawet do dzisiaj, co ma swoje odbicie w opublikowaniu jej dzisiejszej aktualizacji. Japończycy zdają sobie sprawę, że konsola nadal ma liczną bazę graczy. Przygotowali dla nich więc kolejną łatkę, tym razem oznaczoną numerem 4.90. Wprowadza ona drobne poprawki optymalizujące system oraz dotychczasowe luki w systemie bezpieczeństwa.

Zobacz też: Najlepsze gry metroidvania

Sony przypomniało też, aby posiadacze PS3 nie zapominali o aktualizacjach swoich konsol. Dzięki nim mogą bowiem „cieszyć się dodatkowymi funkcjami, ulepszoną użytecznością i zwiększonym bezpieczeństwem”.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2476 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.