Połowa właścicieli PlayStation wciąż nie chce się ruszyć z PS4. Ale Sony ma plan

PS4 PS5

Zarówno PS4 jak i PS5 to świetne konsole. Niemniej Sony ma teraz mały problem, który wynika właśnie z tego. Spora część jego fanów nie chce bowiem jeszcze porzucać starszej platformy Japończyków.

50% właścicieli PlayStation nadal gra na PS4

PS5 nadal rośnie, ale po niemal 4 latach od premiery nadal nie może w pełni prześcignąć PS4. Starsza konsola Sony wciąż odpowiada bowiem za 50% aktywnych platform japońskiej firmy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sprawa może więc do pewnego stopnia martwić włodarzy Sony. Okazuje się, że remedium na nią mają być „peryferia”, czyli akcesoria towarzyszące PS5.

O czym konkretnie mowa? Powyższy slajd wspomina o wirtualnej rzeczywistości, personalizowanych obudowach, słuchawkach oraz PS Portal. To wszystko ma skłonić niechętnych, aby jednak rozważyli już wymianę swojego sprzętu na nowszy.

Wydaje się jednak, że kluczowym elementem nadal pozostaną gry. A w tym przypadku Sony musi trochę nadgonić, bo jak na razie „wystrzelało się” z wielkich premier, które mogłyby być całkiem ciekawym bonusem posiadania PS5.

W sumie zabawne, że w przekonaniu graczy do porzucenia PS4 niezbyt pomocny może okazać się… Activision. Wiele wskazuje na to, że Call of Duty Black Ops 6 nie ominie bowiem konsol poprzedniej generacji.

Źródło: Twitter

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2349 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.