PS5 otrzyma bardzo wyczekiwane funkcje! Sony zapewni wsparcie rozdzielczości 1440p i listy gier

PS5

Na blogu PlayStation pojawił się nowy wpis od Hideaki Nishino – starszego wiceprezesa zajmującego się rozwijaniem sprzętów Sony. Oznajmił on, że od dłuższego czasu korporacja przyglądała się prośbom fanów dotyczących nowości w PS5, a teraz postanowiono spełnić jedno z największych życzeń.

Rozdzielczość 1440p, listy gier i więcej w nowej becie oprogramowania PS5

Wsparcie 1440p w PS5

Do najnowszej wersji beta oprogramowania konsoli PS5 dodano wsparcie rozdzielczości 1440p dla monitorów komputerowych i telewizorów. Oznacza to, że będziemy mogli cieszyć się rozgrywką w natywnym QHD – o ile deweloperzy zadbają o specjalny tryb graficzny, który wyświetli grafikę w 1440p. W innym przypadku (np. wybrania w danej grze opcji z rozdzielczością 4K) skorzystamy z antyaliasingu lub supersamplingu zapewniającego 1440p.

Sony zadbało również o przygotowanie własnych kolekcji gier w bibliotece. Teraz możemy mieć nawet 15 – nazwanych wedle własnego uznania – list składających się nawet ze stu produkcji. Ma to pomóc w organizacji najbardziej ulubionych tytułów czy dzielenia ich między pozycjami single-player a multiplayer.

Przeczytaj też: Monitor do PS5 — najlepsze modele

Oprócz tego dodano nowe naklejki do czatu tekstowego, ułatwiono udostępnianie ekranu osobom znajdującym się z nami w sesji, czy przygotowano również prosty odtwarzacz, porównujący dźwięk stereo a 3D. Gdy testerzy sprawdzą nowości, zostaną one udostępnione w formie aktualizacji dla wszystkich graczy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z