Ostatnia aktualizacja PS5 wkurzyła graczy. Konsola zawiesza się podczas rozgrywki

PS5

Sony wypuściło wczoraj nową aktualizację oprogramowania PS5. Wobec tego gracze zostają automatycznie wylogowani, aby zaakceptować warunki użytkowania usługi PlayStation Network. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że… dzieje się to też w trakcie gry.

Sony opublikowało nową aktualizację do PS5, po której konsola się zawiesza

Prezentacja konsoli PS5

Wczorajsza aktualizacja oprogramowania PS5 zdaje się powodować problemy u niektórych graczy. Po jej zainstalowaniu, użytkownicy konsoli zostają wylogowywani w celu zaakceptowania nowych warunków użytkowania PSN. Problem w tym, że może się to stać także podczas rozgrywki, co zawiesza sam sprzęt.

Wystąpienie tych komplikacji zmusza graczy do zrestartowania konsoli. Jest to problem zwłaszcza dla grających online, którzy zostają automatycznie odłączeni od serwerów. Warto pamiętać też, że część produkcji multiplayerowych nanosi kary czasowe na opuszczających rozgrywkę.

Zobacz też: Najlepsze gry survival

Nie jest jeszcze jasne, dlaczego niektóre konsole się zawieszają. Prawdopodobnie przyczyna leży jednak w nagłym uruchomieniu PlayStation Network przez grających po sieci. Pozostaje mieć nadzieję, że Sony szybko naprawi tę usterkę.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z