PS5 doczekało się kolejnej niezwykle ważnej funkcji! Sony aktualizuje konsole i dodaje ciekawą opcję

PS5 logo

Od momentu premiery PS5 Sony regularnie stara się dostarczać aktualizacje, zapewniając nie tylko lepszą stabilność sprzętu, ale też nowe funkcje. Nie tak dawno Japończycy dostarczyli firmware 8.0, w ramach którego wprowadzono m.in. obsługę większych dodatkowych dysków. Teraz zaś doczekaliśmy się kolejnej, ale zarazem niezwykle ważnej funkcji.

Sony po cichu dodało kolejną aktualizację do PS5

PS5
PS5

Grupa graczy w miniony już weekend miała okazję sprawdzić zupełnie nową funkcję dodaną przez Sony w ramach nowej, choć niezbyt promowanej aktualizacji. Mowa dokładniej o sprawdzeniu dostępności aktualizacji danej gry przed jej uruchomieniem.

Wydaje się to oczywista opcja, jednak od momentu debiutu sprzętu w 2020 roku jej nie było. Do tej pory rozpoczęcie aktualizowania gry wymagało uprzedniego uruchomienia jej, a to potrafiło nieco rozczarować, zwłaszcza kiedy mieliśmy mało czasu na grę.

W ramach najnowszej łatki pojawiła się opcja, dzięki której można sprawdzić dostępność aktualizacji dowolnej zainstalowanej gry tuż przed uruchomieniem. Dopiero po pobraniu i zainstalowaniu wymaganego patcha tytuł ten się uruchomi. Interesująca produkcja musi być zainstalowana na naszej konsoli, jednak nie musi ona znajdować się na ekranie głównym.

Przeczytaj też: Monitor gamingowy do 600 zł

Można by powiedzieć, że Sony wreszcie zdecydowało dodać się jednej z najbardziej przydatnych funkcji. Szkoda tylko, że Japończycy zdecydowali się dodać ją dopiero po 3 latach od premiery sprzętu na wszystkich rynkach. Możliwe, że do tej pory inżynierowie mieli inne, ważniejsze rzeczy do zrealizowania. Opcja aktualizowania dowolnej gry najwidoczniej nie była priorytetem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.