PS5 otrzymało ukrytą funkcję, która zadowoli zbieraczy trofeów

PS5

Od przedwczoraj posiadacze konsol PS5 mogą cieszyć się nowym oprogramowaniem sprzętu, który zapewnił odbiorcom między innymi rozdzielczość 1440p czy też gamelisty, a więc coś podobnego do folderów znanych użytkownikom PS4. To jednak nie wszystko, bo Sony zadbało o pewną funkcję, z którą powinni zapoznać się fani zbierania trofeów i platynowania gier.

REKLAMA

Odkrywanie opisów trofeów w PS5 zostało ułatwione

Japońska korporacja zadbała o mechanizm odsłaniania ukrytych pucharków, a więc takich, których opis dotyczy w 99% przypadkach fabuły i mógłby popsuć zwykłemu użytkownikowi, przeglądającemu trofea, zabawę. Spoilery nie są jednak straszne fanom platynowania, którzy do tej pory szczegóły każdego z ukrytych pucharków musieli odsłaniać manualnie.

Przeczytaj też: Monitor do PS5 — najlepsze modele

Od teraz natomiast możemy wejść w miejsce, gdzie sprawdza się trofea, a następnie przytrzymując przycisk na padzie odpowiadający za przejście do opcji, otrzymamy przełącznik, za pomocą którego możemy wyświetlić wszystkie opisy „dzbanków”. Warto to pamiętać, jeśli zależy nam na platynowaniu gier.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!