PS5 doczekało się kolejnej ważnej aktualizacji! Sony wyciąga rękę do mniej doświadczonych graczy

PS5

Od początku aktualnej generacji konsol Sony w dziwny sposób stara się wprowadzać coraz to nowe funkcje, których celem ma być pomaganie mniej doświadczonym graczom. W ramach tego wprowadzono m.in. centrum pomocy, a zgłoszony ostatnio patent (który niekoniecznie wejdzie w życie) ma wręcz przechodzić za nas bardziej wymagające lub nużące fragmenty gier. Najnowsza aktualizacja jednak jest w tym aspekcie mniej inwazyjna i jej głównym celem jest przebudowa wspomnianego centrum pomocy.

Aktualizacja 23.03-09.20.00 do PS5 już dostępna

PS5
PS5

Najnowsza aktualizacja systemowa PS5 o numerach 23.03-09.20.00 nie należy do najbardziej okazałych, bo waży zaledwie 1,2 GB. Wprowadza ona jednak do ekosystemu konsoli nową wersję Pomocy Społeczności, która działać będzie zupełnie inaczej niż do tej pory. Teraz wszyscy, którzy będą korzystać z tego rozwiązania, będą znajdować tam odpowiedzi generowane na podstawie filmów innych użytkowników.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co więcej, wszyscy zainteresowani będą mogli stać się niejako twórcami takiej zawartości poprzez włączenie opcji automatycznego przechwytywania filmów z rozgrywki. Aby to zrobić, trzeba wejść w zakładkę „Przechwytywanie i transmisje”, która dostępna jest w ustawieniach. Tam zaś należy wybrać opcje „Automatyczne przechwytywanie”. Z tego poziomu widoczna będzie opcja pomocy społeczności, tam należy zaznaczyć po prostu „weź udział”.

God of War Ragnarok
God of War Ragnarok

Dodatkowo aktualizacja pozwala rozwiązać problem związany z komunikatem, który wyświetla się podczas rozgrywki za pomocą Remote Play. Niekiedy wyświetlał się on non stop podczas takich sesji i dlatego najnowsza aktualizacja pozwala na wyłączenie tego baneru. Jest on dostępny w Systemowej zakładce poświęconej właśnie funkcji Remote Play.

Mniej doświadczeni gracze na pewno docenią gest ze strony Sony, a chętnych do pomocy na pewno nie braknie. Dobrze, że w tym segmencie Japończycy starają się dogadzać mniej doświadczonym graczom, choć dla wielu takie coś może zabijać radość samodzielnego odkrywania tajemnic danej gry. W tym akurat jest też całkiem sporo racji, ale dobrze, że chociaż jest jakikolwiek wybór.

Źródło: PSU

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.