PS5 doczekało się nowego firmware! Sony nie przestaje dbać o swoją najnowszą konsolę

PS5

Sony stara się regularnie dostarczać użytkownikom konsol PlayStation 5 coraz to nowe usprawnienia w ramach kolejnych systemowych aktualizacji. Jakiś czas temu sprzęt od Japończyków doczekał się nowego firmware’u, który zapewniał m.in. obsługę dysków SSD o znacznie większej pojemności. Na nowy patch nie trzeba było długo czekać, choć tym razem ciężko mówić o wielkiej rewolucji.

PS5 otrzymało nowy firmware, ale nie są one przesadnie duże

PlayStation 5
PS5

Najnowsza aktualizacja do PS5 o numerach 23.023-08.20.00.06 jest już dostępna do pobrania dla wszystkich użytkowników. Nowy firmware nie waży zbyt wiele, bo zaledwie 1,185 GB, ale też zakres wprowadzonych poprawek nie jest zbyt duży.

Skupia się on w głównej mierze na kilku udogodnieniach i poprawie przejrzystości systemu konsoli. W założeniu ma to lepiej wpływać na doświadczenia związane z nawigowaniem po menu konsoli oraz jej funkcjach.

Główne zmiany i funkcje wprowadzone w ramach najnowszej aktualizacji do PS5

  • Funkcja Muzyka w centrum sterowania jest prostsza do użycia. Od teraz pojawiać się będą dwie kolumny, dzięki czemu łatwiej będzie można przeglądać takie aspekty jak kategorie, utwory, a nawet listy odtwarzania.
  • Możliwość unikania tzw. niezamierzonej transmisji otoczenia w trakcie ogrywania gier za pomocą PS VR 2. Aby włączyć tę możliwość, należy wejść w ustawienia i w zakładce „Akcesoria” wybrać PlayStation VR 2. Tam należy włączyć opcję „Zablokuj podgląd otoczenia na telewizorze”.
  • Jeśli chcemy sprawdzić, co nowego Sony przygotowało w kwestiach nowych funkcji, to teraz podczas korzystania z opcji poleceń głosowych możemy powiedzieć „What’s new”, a konsola przedstawi nam wszystkie nowości dodane np. w ramach aktualizacji. Minusem tego rozwiązania dla rodzimych graczy może być fakt, że działa ona wyłącznie w języku angielskim, a dostępna jest dla brytyjskich i amerykańskich kont PSN.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 8000 zł

Jak widać, nowości tych nie można uznać za monumentalne, niemniej świadczą one o dość dużej dbałości ze strony Sony. Być może w stosunkowo niedalekiej przyszłości Japończycy dostarczą nam jeszcze większą aktualizację, która doda do systemu PS5 inne, zupełnie nowe funkcje. Czas pokaże.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.