PS5 Pro i nowe Xboxy Series X|S to tylko kwestia czasu? CEO Take-Two nie pozostawia złudzeń

PS5 Xbox Series X

CEO Take-Two Strauss Zelnick udzielił ostatnio wywiadu, w którym wyraził swoje zdanie co do odświeżenia konsol obecnej generacji: PS5 i Xboxów Series X|S. Jego przewidywania wskazują, że jak najbardziej możemy się tego spodziewać i co więcej, nie wpłynęłoby to zbytnio na działalność właścicieli Rockstar Games. W rozmowie poruszono też temat Nintendo Switch.

Strauss Zelnick o ulepszonych wydaniach konsol PS5 i Xbox Series X|S

Xbox Series X
Xbox Series X

Co jakiś czas pojawiają się plotki, które sugerują „międzygeneracyjną aktualizację” najnowszych konsol PS5 i Xbox Series X|S. Stanowisko na ten temat zajął właśnie w rozmowie z GamesIdustry.biz prezes Take-Two Strauus Zelnick.

Zapytany o to, czy możemy spodziewać się ulepszonych wydań obecnych platform do grania, Zelnick odpowiedział wprost, że „prawdopodobnie tak”. Dodał również, że nie wpłynęłyby one zbytnio na biznes jego firmy.

To jednak nie koniec wiadomości, bo Zelnick odniósł się też do Nintendo Switcha. Według ostatnich plotek nowa konsola „Big N” pojawi się w 2024 roku, ale Take-Two najpewniej nie zrezygnuje po tej dacie ze wsparcia poczciwego „Pstryczka”.

Zdaniem prezesa Take-Two ciężko jest natomiast wskazać, kiedy firma zamierza porzucić poprzednią generację, czyli PS4 i Xboxa One. Chodzi tutaj przede wszystkim o istnienie bazy użytkowników, którzy jeszcze nie przenieśli się na next-geny i nadal stanowią całkiem liczną grupę.

Zobacz też: Najlepsze gry z Mario na Nintendo Switch

Na koniec warto wspomnieć, że ostatni raport finansowy dowiódł o ogromnych zyskach Take-Two. Plany na przyszłość zakładają osiągnięcie jeszcze większego zarobku, co daje nadzieję na premierę GTA 6 w 2024 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ostatnia szansa - koniec promocji 12 czerwca!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.