GTA 6 może trafić do nas już wkrótce? Raport finansowy Take-Two mówi o rekordowych przychodach

GTA 6

Temat premiery GTA 6 nadal rozpala spekulacje i nadzieje wielu graczy na całym świecie. Ostatnimi czasy w sieci pojawiło się całkiem sporo informacji, które sugerują, że najnowsze dzieło od Rockstar jest coraz bliżej premiery, a gra jest już nawet testowana. Tym razem poszlak dostarcza… samo Take-Two Interactive, które w najnowszym raporcie zdradza niezwykle ciekawe plany na przyszłość.

Raport finansowy Take-Two Interactive mógł zdradzić okno wydawnicze dla GTA 6

GTA 6
GTA 6

Zgodnie z opublikowanym wczoraj raportem finansowym Take-Two Interactive przedsiębiorstwo planuje w okresie 1 kwietnia 2024 – 31 marca 2025 roku zarobić 8 miliardów dolarów. Korporacja co prawda nie wspomina słowem o GTA 6, jednak — jak wskazuje redakcja IGN — przy „standardowym okresie” zarabia ona około 3 miliardy.

Nawet w ostatnim roku, kiedy Take-Two Interactive dopięło przejęcia Zyngi firma odnotowała zysk na poziomie 5,3 miliarda dolarów.

Wielu obserwatorów wskazuje, że tak ogromne wyniki finansowe możliwe są tylko i wyłącznie dzięki premierze produkcji, która cieszy się wśród graczy ogromnym zainteresowaniem; GTA 6 pasuje do tego kryterium niemal idealnie. Wiele więc wskazuje na to, że Take-Two Interactive oraz Rockstar mogli niebezpośrednio ujawnić nam okno premierowe dla swojego największego dzieła. Dokładniej mowa tutaj o roku fiskalnym 2025, który zaczyna się w kwietniu 2024.

Przeczytaj też: Tablet do gier — najlepsze modele

Oczywiście CEO Take-Two Interactive — Strauss Zelnick — odmówił potwierdzenia lub zaprzeczenia, że dokładnie chodzi o GTA 6, jednak ciężko wyobrazić sobie tytuł, który miałby szanse zarobić takie ilości pieniędzy. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwać na pierwszy konkretny zwiastun tej produkcji.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.