PS5 Pro powtórzy schemat z PS4 Pro? Wyciekła specyfikacja konsoli i niektórych może ona rozczarować

PS5 Pro

Sony oficjalnie zaprezentowało PS5 Slim, ale my wciąż czekamy na zapowiedź wersji Pro konsoli. Jak się okazuje, ta ma być wyposażona w procesor AMD starej generacji. Plotka zdradza jednak, że specyfikacja techniczna nie jest jeszcze w pełni ustalona.

PS5 Pro ma zostać wyposażone w procesor AMD Zen 2

Nowa plotka na temat specyfikacji PS5 Pro została udostępniona kilka dni temu przez konto RedGamingTech na Twitterze. Zgodnie z przeciekiem, konsola ma zostać wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD Zen 2 o taktowaniu 4 GHz i układ graficzny RDNA 3 2500-2800 MHz oraz 16 GB pamięci GDDR6.

Podkreślono jednak, że wartości taktowania nie są jeszcze przesądzone. Sony ma obecnie testować wiele wariantów sprzętu, więc możemy spodziewać się zmian w tym zakresie.

Jeżeli chodzi o procesor, ten w sumie wydaje się być najbardziej pewnym elementem. Jak informuje Wccftech, podobne doniesienia sugerował insider Kepler.

Oznaczałoby to, że PS5 Pro korzystałoby z procesora o architekturze, która jest już obecna w podstawowym modelu konsoli. Do wszystkich tego typu doniesień powinniśmy podchodzić jednak z ostrożnością, bo jak na razie nic nie jest pewne.

Przeciek potwierdza też niejako fakt, że podobnie wyglądało to w przypadku PS4. Wtedy edycja Pro tej konsoli również miała niemal identyczny CPU, który działał z wyższym taktowaniem.

Zobacz też: Ranking monitorów do gier

Tymczasem przypomnijmy, że według innej plotki, PS5 Pro ma zadebiutować w listopadzie 2024 roku. Platforma pojawiłaby się więc na rynku równo rok po modelu Slim.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.