PS5 Slim oficjalnie zaprezentowane! Znamy wygląd, cenę i termin premiery odchudzonej konsoli Sony

PS5 Slim

O PS5 Slim plotkowało się od dawna. Sony postanowiło więc, że nie będzie nas dłużej trzymać w niepewności i pokazało nowy sprzęt. Odchudzona wersja konsoli – mimo że nie ma w nazwie „Slim” i ten dopisek stosujemy tylko dla uproszczenia – została przed chwilą oficjalnie zaprezentowana.

PS5 Slim oficjalnie. Wygląd, cena i termin premiery konsoli

Zwiastun PS5 Slim

Jak poinformowało Sony, PS5 Slim oznacza zmniejszenie rozmiarów o 30% i wagi o 18 lub 24% (w zależności od edycji z napędem lub Digital) w porównaniu z pierwotnymi modelami konsoli. 4 panele obudowy są od siebie oddzielne, przy czym górna część jest błyszcząca, a dolna pozostaje matowa.

PS5 Slim nadal będzie sprzedawane w dwóch wariantach: z napędem oraz Digital. Jednakże teraz w przypadku drugiej z tych wersji będziemy mogli zakupić oddzielnie ten sam napęd Ultra HD Blu-ray, który wyceniono na 119,99 Euro (ok. 544 zł).

PS5 Slim Digital - odpinany napęd
PS5 Slim Digital – odpinany napęd

Jeżeli chodzi o premierę PS5 Slim, ta została zaplanowana na listopad 2023 roku. Termin ten obowiązuje wyłącznie dla Stanów Zjednoczonych – konsola trafi na kolejne rynki w następnych miesiącach.

Co warte wspomnienia, dotychczasowy PS5 Fat nie będzie już produkowany. Gdy jego zapasy zostaną wyprzedane, nowe wydanie zastąpi go całkowicie.

Do zestawu z PS5 Slim otrzymamy poziomą podstawkę. Z kolei pionowa podstawka będzie dostępna w osobnej sprzedaży z ceną sugerowaną 29,99 euro (ok. 136 zł).

PS5 Slim - podstawka
PS5 Slim – pionowa podstawka

Tak natomiast będą wyglądać sugerowane ceny PS5 Slim w Europie:

  • PS5 Slim – 549,99 euro (ok. 2495 zł)
  • PS5 Slim Digital – 449,99 euro (ok. 2041 zł)

W kwestii specyfikacji sprzętowej, w porównaniu ze standardowym modelem PS5 nic nie ulegnie zmianie poza pojemnością dysku. Sony podało, że „Slimki” będą sprzedawane z dyskiem o pojemności 1 TB, kiedy wersje Fat oferują jedynie 825 GB.

Zobacz też: Gry podobne do The Forest

Nie wiemy jeszcze, kiedy PS5 Slim trafi do Polski. Intuicja podpowiada nam jednak, że preordery na konsolę trafią do oferty rodzimych partnerów Sony już wkrótce.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.