PS5 Pro z kolejnymi szczegółami! Usprawniony procesor i mniejszy rozmiar od modelu Slim?

PS5 Pro

Temat PS5 Pro jest grzany już od jakiegoś czasu. Tymczasem zaufany insider zajmujący się tematyką sprzętu ujawnił nam kolejne wieści na temat konsoli. Te dotyczą przede wszystkim jej rozmiaru oraz procesora.

PS5 Pro – rozmiar, usprawniony procesor

Moore’s Law is Dead o konsoli PS5 Pro

PS5 Slim jest dostępne na rynku już od jakiegoś czasu. W kuluarach mówi się jednak, że Sony planuje już kolejne ruchy i wkrótcee wyda model Pro konsoli.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Temat ten bada insider Moore’s Law is Dead. W swoim najnowszym filmie zdradził on nam nieco kolejnych szczegółów na temat tego sprzętu.

Te dotyczą przede wszystkim jego procesora. Ma nim być CPU Zen 2 4 nm, co zapewni dodatkowe usprawnienia. Mowa chociażby o ekonomiczności, poborze prądu i mniejszym współczynniku kształtu. Wszystko to ma zapewnić mniejszy rozmiar PS5 Pro w porównaniu do wydania Slim.

Jeśli chodzi o cenę, ta ma być całkiem przystępna. Informator poinformował nas, że może zmieścić się w przedziale 500 dolarów, czyli około 2000 zł. Naturalnie do tej kwoty należy doliczyć dodatkowe koszta, więc w Polsce byłaby ona zapewne odrobinę wyższa.

Dalej poruszono wątek PSSR, czyli technologii skalowania od Sony. Jak się okazuje, nie powstała ona na bazie opracowywanego FSR 4 od AMD, tylko została całkowicie opracowana przez japońską korporację.

Już od jakiegoś czasu mówi się, że PS5 Pro zadebiutuje pod koniec 2024 roku, o czym donosił m.in. Tom Henderson. Ciekawe więc kiedy Sony zdecyduje się na oficjalne ujawnienie konsoli. Okres wakacyjny wydaje się ciekawym terminem, tym bardziej że także Xbox szykuje podczas niego kolejne niespodzianki sprzętowe. No ale jak to się mówi – czas pokaże.

Źródło: Wccftech

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.