Specyfikacja PS5 Pro potwierdzona przez znanego insidera! Sony celuje w premierę jeszcze w 2024 roku

PS5 Pro

Wczoraj informowaliśmy o wycieku specyfikacji PS5 Pro. Konsola na papierze zapowiada się na kawał mocarnego sprzętu, który wyposażony będzie w szereg nowoczesnych technologii. Dziś owe doniesienia zostały potwierdzone przez znanego i wiarygodnego insidera, Toma Hendersona.

PS5 Pro z teoretycznie 3 razy większą mocą od zwykłego PS5

Wczoraj na kanale Moore’s Law Is Dead opublikowany został wyciek rzekomej specyfikacji PS5 Pro. Dziś owe doniesienia zostały potwierdzone przez Toma Hendersona, właściciela portalu Insider Gaming. Henderson na łamach swojego portalu przedstawił dokładne dane dotyczące ulepszonej wersji PlayStation 5.

Potencjalna specyfikacja PS5 Pro wygląda następująco:

  • Rendering 45% szybszy niż w PS5
  • 2-3x Ray-tracing (x4 w niektórych przypadkach)
  • 33.5 Teraflopa wydajności układu graficznego
  • PSSR (PlayStation Spectral Super Resolution Upscaling), czyli technologia podbijająca rozdzielczość
  • Wsparcie dla rozdzielczości do 8K
  • Własna architektura wykorzystująca uczenie maszynowe
  • Technologia wykorzystująca AI w celu podniesienia wydajności

Powyższe informacje wskazują na to, że PS5 Pro może być nawet 3 razy mocniejszym sprzętem od aktualnej konsoli Sony. Czy tak jednak będzie, okaże się gdy Japończycy podadzą oficjalne informacje o dopakowanej PS5.

Co ciekawe, Henderson potwierdza również plany Sony co do premiery nowego urządzenia. Mocniejsza odsłona PS5 ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku. Planowany okres wydawniczy sprzętu to ostatni kwartał 2024 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.