PS5 Pro z premierą szybciej niż zakładano? Sprzęt rzekomo ma być wyposażony w nowy układ od AMD

PlayStation 5

Plotki na temat nowych wersji konsoli PS5 co jakiś czas pojawiają się w sieci i z reguły dotyczą one modelu Slim. Najczęściej wspomina o tym Tom Henderson, którego anonimowi informatorzy, rzekomo testują już możliwości PS5 z odpinanym napędem. Teraz jednak pojawiły się zupełnie nowe doniesienia, które sugerują, że Japończycy mogą szykować się do premiery… PS5 Pro.

Według plotek PS5 Pro ma być wyposażone w chłodzenie wodne

PS5
PlayStation 5

Portal Phonandroid, powołując się na swoje anonimowe źródła, przekazał, że Sony może przygotowywać się do premiery PlayStation 5 Pro. Oznacza to, że — w przeciwieństwie do poprzednich doniesień — zamiast nieco „odchudzonej” wersji na rynek trafiłby wydajniejszy wariant konsol, które mają być wyposażone w nowe układy od AMD.

Według informatorów Japończycy, projektując wersję Pro, mieli zrezygnować z systemu odprowadzania ciepła używanego w obecnie dostępnych konsolach na rzecz chłodzenia wodnego. W związku z tym wydajniejsza wersja PlayStation 5 ma rzekomo wyglądać zupełnie inaczej niż jej podstawowy wariant.

Źródła przytaczane przez francuską redakcję donoszą również, iż premiera PS5 Pro ma mieć miejsce już niebawem, a dokładniej w kwietniu 2023 roku.

Przeczytaj też: Jaki monitor do 500 zł kupić?

Mimo że plotki te są na pewno bardzo interesujące, to jednak trzeba podchodzić do nich z dużą rezerwą, nie da się ich bowiem w żaden sposób potwierdzić. Jednocześnie warto zauważyć, że plotki na temat nowego wariantu PlayStation 5 pojawiają się w ostatnich miesiącach coraz częściej, co faktycznie pozwala sugerować, że Sony może rzeczywiście szykować dla graczy jakąś dużą zapowiedź. Czy finalnie się jej doczekamy? Pożyjemy, zobaczymy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z