PS5 Pro ma być konsolą „niezwykle przyjazną dla deweloperów”! Sony chce ułatwić tworzenie gier?

PS5 Pro

W Internecie nie milkną echa ostatniego, rzekomego przecieku specyfikacji sprzętowej PS5 Pro. W sieci pojawia się coraz więcej analiz, jakie osiągi i możliwości miałaby prezentować przyszła konsola Sony. Dziennikarz technologiczny z kanału Moore’s Law Is Dead również podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat szczegółów sprzętu. Według jego opinii konsola ma być niezwykle przyjazna dla deweloperów.

PS5 Pro według plotek ma być konsolą niezwykle przyjazną dla deweloperów

Analiza prawdopodobnej specyfikacji PS5 Pro

Na kanale Moore’s Law Is Dead pojawiła się analiza wycieku, dotyczącego specyfikacji sprzętowej PS5 Pro, z którą możena się zaznajomić w jednym z naszych poprzednich newsów. Dziennikarz skomentował plotki, które już wcześniej pojawiały się w sieci, podkreślając, że nowa konsola od Sony ma być zaprojektowana w ten sposób, aby była niezwykle przyjazna dla deweloperów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To spowodowałoby, że programiści musieliby włożyć dużo mniej pracy w to, by zapewnić swoim grom lepszą wydajność i stabilność. W dłuższej perspektywie podejście tak prodeweloperskie mogłoby skłonić więcej studiów do tworzenia gier na konsolę Sony.

Dziennikarz podkreślił również, że pomimo tego, że ujawniona specyfikacja brzmi wiarygodnie, to nie wierzy on w informacje, jakoby taktowanie rdzenia graficznego konsoli miałoby zostać obniżone do 2,0 GHz (w podstawowej wersji konsoli taktowanie wynosi 2,23 GHz — przyp.red.). Mężczyzna w swoim filmie zwraca uwagę, że taki zabieg mógłby spowodować problemy z kompatybilnością wsteczną.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dwojga

Konsola PS5 Pro nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez Sony, lecz plotki wskazują na to, że sprzęt ma zadebiutować pod koniec 2024 roku. Według plotek istnieje też duża szansa, że konsola nie podrożeje wiele względem podstawowego PS5, o czym również wspominał dziennikarz kanału Moore’s Law Is Dead w swoim materiale.

Źródło: Wccftech

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.