PS5 wkrótce doczeka się świetnej funkcji, dzięki której gracze będą mogli sobie nawzajem pomagać

God of War ragnarok kratos i tyr

Sony niemal co miesiąc zapewnia nam nowe wieści związane z aktualizacjami oprogramowania dla PS5, co dobitnie pokazuje, że sprzęt nadal jest rozwijany. Nie dalej, jak kilka dni temu pojawiły się wieści, że konsola w przyszłości doczeka się paru nowości w interfejsie, które odbierać można wyjątkowo pozytywnie. Najnowsze doniesienia potwierdzają, że nie tylko w zakresie UI doczekamy się poprawek, bo japońscy inżynierowie szykują coś naprawdę interesującego.

Sony przebudowuje funkcję Game Help na konsolach PS5

PS5
PS5

Sony w najnowszym wpisie na swoim blogu ujawniło, że opcja Game Help, która pojawiła się wraz z premierą PS5, doczeka się kilku naprawdę istotnych zmian. Początkowo miała ona zawierać pomoce i wskazówki przygotowane przez samych deweloperów, które oczywiście miały pomagać graczom w przechodzeniu bardziej wymagających etapów danej produkcji. W ramach najnowsze aktualizacji nieco się to zmieni.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sony chce bowiem rozszerzyć działanie tej opcji także na graczy, którzy współtworzyliby takie mini-poradniki podczas swojej przygody z daną produkcją. Wymagać to będzie udzielenia zgody na udostępnianie danych materiałów w sieci, które potem pojawiałyby się osobom poszukującym pomocy z danym etapem w grze. Producent PS5, chcąc wyjść naprzeciw tym, którzy zdecydują się na niesienie pomocy innym, przygotowało zawczasu specjalny poradnik, jak w ogóle uruchomić taką opcję.

  • Przejdź do opcji [Przechwytywanie i transmisje] > [Przechwytywanie] > [Przechwytywanie automatyczne] > [Pomoc społecznościowa do gier], a następnie wybierz opcję [Weź udział], aby zapisać się do programu.
  • Możesz także wybrać miesięczny limit przechwytywania, aby kontrolować liczbę filmów, które chcesz przechwycić z rozgrywki miesięcznie.
PlayStation

Cały proces odbywać się będzie w pełni automatycznie, a to oznacza, że gracze nie będą musieli w żaden sposób przejmować się tematem edycji i przygotowania plików do wysłania. Brzmi to niezwykle wygodnie i faktycznie może zachęcić wiele osób do dzielenia się swoimi sposobami na przejście bardziej wymagających etapów.

PS5 game Help
Okno wyboru opcji Game Help na PS5

Jednocześnie gracze będą mogli oceniać dane nagrania, co pozwoli dobierać te o największej skuteczności i przydatności. Dodatkowo gracze nie muszą obawiać się o wyciszanie mikrofonów lub wyciszanie czatów głosowych, bo przechwytywane będą wyłącznie surowe nagrania bez naszego głosu.

Warto także w tym miejscu podkreślić, że w momencie wprowadzenia aktualizacji ze zamianami dotyczącymi zakładki Game Help, ta stanie się dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy PS5. Do tej pory dostęp do niej mieli wyłącznie aktywni subskrybencie abonamentu PS Plus.

Wszystko to więc zapowiada się całkiem ciekawie, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gamingiem na konsoli PS5. Oczywiście początkowo zakres nowej odsłony Game Help będzie ograniczony, jednak ma być to systematycznie rozszerzane o coraz to nowe gry. O efektach tego wszystkiego powinniśmy przekonać się jeszcze w tym roku.

Źródło: PlayStation Blog

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.