Nowe PS5 wcale nie takie „Slim”! Porównania pokazują, że nowa wersja jest „niewiele mniejsza”

PS5 Slim PS5

Kiedy w połowie października Sony oficjalnie ogłosiło wypuszczenie na rynek nowej wersji konsoli PS5, która przez wielu została określona mianem „Slim”. Od tamtego czasu zdążyły pojawić się już pierwsze materiały, które przedstawiają, jak wygląda nowy sprzęt w porównaniu z poprzednią wersją wydaną w 2020 roku. Nowe materiały pokazują, że wnętrze nowej konsoli od Japończyków nie bardzo różni się od swojej poprzedniczki.

PS5 Slim różni się od oryginalnej wersji, choć nie zmian nie ma zbyt wiele

Analiza porównawcza dwóch wersji konsoli PS5

Materiał przygotowany przez Dave2D szczegółowo pokazuje, jak nowa wersja PS5 różni się od swojej poprzedniczki. Poza czymś tak oczywistym, jak rozmiar, który stał się nieco mniejszy, widać, że sprzęt pod względem obudowy stał się nieco bardziej „kanciasty” zwłaszcza po zdjęciu bocznych paneli.

Usunięcie zewnętrznej obudowy pokazuje także, że montaż (lub demontaż) napędu jest wyjątkowo prosty. Okazuje się, że Japończycy zdecydowali się na jedno złącze, które wychodzi bezpośrednio z płyty głównej, a dzięki temu ewentualne wypięcie stacji nie wymaga żadnych narzędzi.

Japończycy w nowym wydaniu swojego sprzętu postawili też a inny projekt chłodzenia swojego sprzętu. Tym razem mamy aż 5 rurek cieplnych odprowadzających ciepło zamiast 4. Zmianie uległ także wentylator, który w nowych modelach ma 19 łopatek.

ps5 slim
PS5 Slim

W materiale sporo krytyki zebrały stopki dołączane do zestawu, dzięki którym możliwe jest trzymanie nowego PS5 w poziomie. Zostały one zaprojektowane tylko do tej jednej pozycji, ale co ciekawe, sprzęt trzymany w pionie bez podstawki jest wyjątkowo stabilny, choć mowa tutaj tylko o wersji z napędem.

A jak prezentuje się waga PS5 Slim w porównaniu z oryginałem? Dość ciekawie, bo oryginalna wersja może ważyć od 3,9 kg (wersja z napędem) do 3,3 kg (bez napędu). Nowe modele zaś osiągają wagi od 3,2 kg do 2,6 kg w zależności od tego, czy stacja dysków została dopięta do urządzenia.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na Steam

Analiza ta pokazuje, że obie wersje nie bardzo różnią się od siebie, a zmiany uznać można niekiedy za kosmetyczne. Na pewno nowe PS5 przypadnie do gustu fanom kompaktowego podejścia, choć brak podstawki w zestawie może być wyjątkowo irytujący.

A jak Waszym zdaniem prezentuje się nowe wydanie konsoli od Sony? Jesteście do niego przekonani, a może jednak liczyliście na coś innego? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.