PS5 dominuje w Europie i USA pod względem sprzedaży. Konsola Sony najczęściej wybierana przez graczy

PlayStation 5

Wczoraj informowaliśmy o wysokim zainteresowaniu grą GTA 5 na rynku europejskim, a tym razem spływają do nas dane dotyczące sprzedaży konsol Sony. Jak się okazuje, sprzęt jest bardzo chętnie kupowany zarówno w Europie, jak i w USA. Ostatnie podsumowanie sprzedaży za lipiec 2023 wskazuje jasno, że konsole PS5 cieszyły się największą popularnością wśród graczy.

Sprzedaż PS5 w Europie i USA – lipiec 2023

PS5
PlayStation 5

PlayStation 5 ponownie potwierdziło swoją dominację na amerykańskim rynku konsol. W lipcu 2023 sprzęt Sony utrzymał pozycję najlepiej sprzedającej się platformy, zarówno jeśli chodzi o liczbę egzemplarzy, jak i wartość sprzedaży wyrażoną w dolarach. Według najnowszych danych od Circana popularność konsoli tej generacji utrzymała się na bardzo wysokim poziomie.

Konsola Sony była w zeszłym miesiącu najchętniej wybieranym sprzętem także przez graczy w Europie. Sprzedano aż 493 000 egzemplarzy PlayStation 5, co stanowiło wzrost o 62,5% w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. Warto jednak zaznaczyć, że w zestawieniu z czerwcem odnotowano niewielki spadek sprzedaży – o 2%.

Analizy GSC wskazują, że popularność PS5 w Europie wzrosła o 203% od początku roku. To potwierdza, że konsola japońskiego producenta dominuje nad konkurencyjnymi urządzeniami do gier. W najnowszym europejskim rankingu konsol 2. miejsce zajęło Nintendo Switch.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dwojga

Kup PlayStation 5

Jak widać, Sony zażegnało już problemy z dostępnością konsol PS5. W lipcu 2023 roku był to najczęściej wybierany sprzęt do grania na dwóch bardzo ważnych rynkach. Japoński producent ma zatem powody do zadowolenia.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.