PS5 może mieć problem topiących się portów USB! Zawodowi gracze bijatyk znaleźli istotną usterkę konsoli?

PS5 porty USB

W dniach 4-6 sierpnia odbywały się mistrzostwa w grach z gatunku bijatyk o nazwie Evo 2023. Zawody rozgrywano na konsolach PS5, do których zazwyczaj podłączano przewodowe kontrolery. Być może ujawniło to problem topnienia portów USB konsoli, o których zaczęli donosić zawodowi gracze.

PS5 z usterką powodującą topnienie portów USB i uszkodzenie kontrolerów?

Zawodnicy biorący udział w mistrzostwach Evo 2023 poinformowali, że PS5 uszkodziło ich przewodowe kontrolery. Turnieje bijatyk zazwyczaj rozgrywa się bowiem za pomocą podłączanych do konsoli joysticków.

Konsole były więc narażone na długotrwałe użytkowanie i wielokrotne odpinanie oraz podłączanie kolejnych kontrolerów przez port USB. Po jakimś czasie gracze zaczęli donosić, że zazwyczaj niebieska część portu utyka w złączach padów, za co obwinia się nadmierne ciepło generowane przez platformę Sony.

I tak jeden z zawodników – SabreAZ – stwierdził, że „PS5 nie jest odpowiedzią”, ponieważ porty USB topią się jak „szalone”. Małe sprostowanie na temat tej sprawy rzucił natomiast użytkownik Kyoku236HS, którego tweet sugeruje raczej mechaniczne uszkodzenie tego elementu.

Nie wiadomo więc do końca, co powoduje ten problem. Tak czy inaczej, wszystkie te informacje sugerują, że w następstwie tych uszkodzeń porty USB konsoli są później niezdatne do użytku.

Możliwe, że usterka powstała wyłącznie ze względu na „ekstremalne” warunki turniejowe, a sprzęt standardowych użytkowników jest bezpieczny. Stawia to jednak pod ścianą organizatorów tego typu wydarzeń, którzy być może będą zmuszeni do rozważenia przesiadki na Xboxa lub PC.

Zobacz też: Darmowe gry na Xbox Series X|S

Kup PlayStation 5

W przypadku EVO to jednak mało prawdopodobne. Turniej częściowo należy do Sony, więc wątpliwe, aby firma zezwoliła na jego przejście na konkurencyjny sprzęt.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.