PS5 kolejny raz notuje znakomitą sprzedaż! Raport potwierdza ogromne zainteresowanie konsolami Sony

Sony PlayStation 5 Stonks

Sony zdecydowało się wreszcie ujawnić wyniki finansowe za kolejny kwartał roku finansowego 2024. Wcześniej, na podstawie tego dokumentu informowaliśmy, że Spider-Man 2 zanotował wyjątkowo mocny start sprzedażowy, notując 5 milionów sprzedanych egzemplarzy w zaledwie 11 dni. Teraz przyszła pora na nieco szerszą perspektywę, która dla producenta PlayStation jest wyjątkowo korzystna, choć nieidealna.

W kolejnym kwartale Sony notuje wzrost sprzedaży konsol PS5 na całym świecie

Sony PlayStation logo
Sony PlayStation

Najważniejszą informacją raportu bez wątpienia jest fakt, że w okresie od czerwca do września 2023 roku sprzedano 4,9 miliona konsol PlayStation 5. Jest to rezultat lepszy o 1,6 miliona sztuk w analogicznym okresie 2022 roku, który pozwolił firmie osiągnąć łączny rezultat 46,6 miliona egzemplarzy PS5 dostarczonych na całym świecie od momentu premiery.

Wraz z tym wzrosła ogólna sprzedaż gier na zarówno na PS4 i PS5. W tej materii gracze kupili łącznie 67,6 miliona sztuk różnego rodzaju produkcji. Względem poprzedniego roku też jest to istotny wzrost, dokładnie o 5,1 miliona egzemplarzy.

Pewnym powodem do niepokoju dla Japończyków może być na pewno spadek sprzedaży gier first-party, a więc tych od studiów należących do Sony. W tym segmencie sprzedało się 4,7 miliona egzemplarzy gier, co stanowi spadek o 1,9 miliona w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku.

PS5
PS5

Zapewne może być to zasługa relatywnie małej liczby premier gier ekskluzywnych w badanym okresie. Ostatecznie jednak następny okres może znacząco się poprawić za sprawą premiery Spider-Mana 2. Na pewno w tym segmencie Japończycy będą chcieli poprawić rezultat, który nie do końca ich zadowala.

Warto też zaznaczyć, że na dzień 30 września 2023 roku zarejestrowano w PlayStation Network 107 milionów aktywnych użytkowników. W porównaniu do analogicznego okresu w 2022 roku jest to wzrost o solidne 5 milionów osób. Zapewne ma to wzrost z rosnącą sprzedażą konsol PS5, które podpinane są do sieci.

Przeczytaj też: Gry na PS Vita

Wychodzi więc na to, że Sony ma za sobą bardzo dobry kwartał, choć braki w premierach gier first-party odczuwalne były nie tylko dla graczy, ale także samej korporacji. Na pewno zadowalający jest rezultat sprzedażowy PS5, który rośnie wyjątkowo szybko, co pokazuje spore zainteresowanie konsolą Japończyków. Czy najnowszy sprzęt da radę wyprzedzić doceniane na całym świecie PS4 w dłuższej perspektywie? Czas pokaże.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.