Spider-Man 2 osiąga rewelacyjną sprzedaż! Sony chwali się ogromnym zainteresowaniem swojego „exa”

Spider-man 2

Jeszcze przed premierą Spider-Man 2 zapowiadał się jako jedna z głośniejszych gier 2023 roku, szczególnie w perspektywie Sony. Z tego też powodu producent PlayStation dość chętnie promował tę produkcję, zapowiadając jej wyjątkowość. Najwidoczniej przyniosło to zamierzony skutek, a według najnowszego raportu gra ta stała się jedną z lepiej sprzedających w całym portfolio gier od Japończyków.

Spider-Man 2 szturmem podbija serca graczy na PlayStation

spider-man 2
Spider-Man 2

Zgodnie z danymi przekazanymi w najnowszym raporcie Sony, ostatnia duża premiera Sony w 2023 roku, a więc Spider-Man 2 w 11 dni od debiutu osiągnęła sprzedaż na pułapie 5 milionów egzemplarzy. Według tych statystyk tylko w dniu debiutu po grę tę sięgnięto 2,5 miliona razy, co tym bardziej podkreśla mocny start przygody dwóch superbohaterów.

Jest to jeden z lepszych wyników w historii całego segmentu growego Sony, który nawiązuje do najpotężniejszych IP w portfolio. W raporcie wskazano, że debiutujące w 2020 roku The Last of Us Part II rozeszło się czterech milionach egzemplarzy w zaledwie 3 dni.

Równie mocny start zaliczył God of War Ragnarok, który po pięciu dniach od premiery mógł się pochwalić ponad 5 milionami sprzedanych kopii na całym świecie. Pozostałe produkcje notowały wolniejsze starty, choć sumaryczne wyniki nadal mogą imponować.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 75 cali

Pewne jest, że w dłuższej perspektywie Spider-Man 2 osiągnie jeszcze lepszą sprzedaż, bo zainteresowanie grą nadal zdaje się dość duże. Trzeba też zauważyć, że to po prostu kawał świetnej gry, zarówno fabularnie, jak i mechanicznie oraz gameplayowo. Mieliście już okazję sprawdzić najnowszą odsłonę przygód człowieka-pająka? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.