PS5 znacznie odsprzedaje Xboxy Series X|S. Różnica wynosi nawet 5 do 1

Xbox Series X i PS5

Wiemy już od dawna, że PS5 sprzedaje się znacznie lepiej od Xboxów Series X|S. Potwierdzają to też najnowsze dane analityczne. Wskazują one, że różnica w sprzedaży wynosi nawet 5 do 1.

Różnica w sprzedaży PS5 i Xboxów Series X|S wynosi 5:1

Sony poinformowało nas niedawno, że do końcówki marca 2024 sprzedano 59,2 milionów sztuk PS5. Trzeba przyznać, że to świetny wynik – choć nadal znajduje się minimalnie poniżej oczekiwań firmy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Teraz analityk Daniel Ahmad postanowił się przyjrzeć tej sprawie. Z jego analizy wynika, że różnica w sprzedaży pomiędzy PS5 i Xboxami Series X|S wynosiła w ostatnim kwartale roku finansowego 5 do 1.

Niestety nie znamy dokładnych danych co do Xboxów. Wiemy jednak, że w tamtym okresie dostarczono równo 4,5 miliona sztuk PS5. Wynika więc z tego, że w przypadku platformy „Zielonych” można mówić o wyniku mniejszym niż 1 milion.

Na pewno nie jest to zaskakujące. Od dawna wiadomo, że Microsoft ma problem ze sprzedażą swoich konsol. Wynikającą z tego stratę rekompensuje się usługami, które przynoszą Gigantowi z Redmond znaczne zyski.

Źródło: Pure Xbox

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2274 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.