PS5 już niebawem doczeka się kolejnej aktualizacji

PS5 DualSense

Pod koniec stycznia bieżącego roku informowaliśmy, że Sony dostarczyło nową aktualizację do PS5, która dodawała kilka funkcji, ale raczej dedykowanych konkretnej grupie graczy. Japońskie przedsiębiorstwo nie zamierza jednak na tym poprzestawać i już szykuje się do dodania nowych opcji. Najnowszy wpis na blogu PlayStation zdradza nieco, czego możemy się po niej spodziewać.

Sony ogłasza funkcje, które pojawia się w nowej aktualizacji PS5

PS5
PS5

We wpisie opublikowanym na blogu PlayStation Hideaki Nishino zdradził, że w niedalekiej przyszłości konsole PS5 doczekają się kolejnej aktualizacji. Co ciekawe, już od dziś część graczy zyska możliwość testowania nowych funkcji, zanim trafią one do rąk całej społeczności.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zapowiedziane nowości skupiają się na pozornie błahych aspektach, lecz dla części graczy mogą być one całkiem istotne. Dzięki temu kontrolery DualSense i DualSense Edge doczeka się software’owych ulepszeń związanych z funkcjami dźwiękowymi.

Usprawnień doczeka się także Share Screen, który w trybie pełnoekranowym da widzom możliwość używania wskaźników i reakcji. Ma to zwiększyć poziom interakcji z osobą prowadzącą transmisję.

Wreszcie pojawi się możliwość regulowania wskaźnika zasilania PS5. Gracze zyskają możliwość dostosowania jasności tych diod. To powinni docenić przede wszystkim ci, których takie świecące elementy po prostu denerwują.

Na razie Sony nie ujawniło dokładnego planu, kiedy ta aktualizacja trafi do globalnej dystrybucji; wiemy jedynie, że odbędzie się to w „nadchodzących miesiącach”. Można zakładać, że wszystko zależne będzie od raportowania tych, którzy od dziś zaczną testy wszystkich nowych funkcji.

Źródło: Blog PlayStation

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.